Reklama

Sylwestra nie będzie, ale Betlejem Poznańskie tak. I to w czterech lokalizacjach

fot. UM Poznań
fot. UM Poznań

Podano szczegóły.

Świąteczne wydarzenia w Poznaniu zaczną się w drugiej połowie listopada. Wielkie otwarcie Betlejem Poznańskiego odbędzie się 18 listopada na Placu Wolności. - Kiermasz w tym miejscu potrwa aż do 27 grudnia. Pojawi się kilka nowości, w tym wenecka karuzela czy kolejka górska. Dla poznanianek i poznaniaków przygotowana zostanie także przestrzeń tarasu Arkadii ze świąteczną choinką oraz skrzynią na listy do Gwiazdora. Nie zabraknie również koncertów, spektakli, animacji i zabaw dla dzieci, a także silent disco - wyjaśniają urzędnicy.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Letnie, płatne staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania Do 18 czerwca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

Betlejem Poznańskie odbędzie się także w trzech innych lokalizacjach. Debiutować w tej kwestii będą Międzynarodowe Targi Poznańskie. Tam od 19 listopada do 23 grudnia będzie można korzystać z lodowiska, diabelskiego młyna czy karuzeli. To tam odbędzie się także Poznań Ich Festival, a więc festiwal rzeźb lodowych.

Drugą nowością jest też organizowanie atrakcji na placu Kolegiackim. Tutaj świąteczne wydarzenia odbywać się będą od 18 listopada do 27 grudnia. Ostatnim miejscem, w którym zaplanowano eventy w ramach Betlejem Poznańskiego jest Rynek Łazarski. Tu świąteczną atmosferę będzie można poczuć od 3 do 18 grudnia.

Szczegółowy plan wydarzeń zostanie udostępniony w późniejszym terminie.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
15℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
9.55 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro