Reklama
Reklama

Darmowy parking przy Cmentarzu Junikowo wypełniony "PZ-tami". Mają zajść zmiany

fot. archiwum
fot. archiwum

Czy oznaczają wprowadzenie opłat?

- Czy macie Państwo jakiekolwiek informacje na temat parkingu pod cmentarzem Junikowo? Pisaliście o tym prawie rok temu. Niestety nic się nie zmieniło i w dni powszednie nie ma tam jak zaparkować. Parking zastawiony jest przez auta, głównie "PZ-tów" przesiadających się na komunikację miejską - napisała do nas Czytelniczka Krystyna.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Rzeczywiście, o problemie z parkowaniem na parkingu przy Cmentarzu Junikowo pisaliśmy w ubiegłym roku. Już wtedy nasi Czytelnicy zwracali uwagę, że odwiedzenie grobów bliskich jest trudne ze względu na problemy ze znalezieniem wolnego miejsca parkingowego. Skarżono się, że regularnie parkują tu auta na rejestracjach PZ, a więc w większości osób dojeżdżających do Poznania do pracy. Zarząd Transportu Miejskiego tłumaczył nam wówczas, że "analizowane są różne rozwiązania w celu znalezienia optymalnego sposobu funkcjonowania tego obiektu".

Czy coś już wiadomo? - Ogólnodostępny parking przy cmentarzu junikowskim jest częścią terenu pomiędzy trasą tramwajową wzdłuż ulicy Grunwaldzkiej, ulicą Cmentarną i nekropolią. Aktualnie znajduje się on pod nadzorem Zarządu Transportu Miejskiego, ponieważ to ZTM był inwestorem przebudowy ulicy Grunwaldzkiej - wyjaśnia Bartosz Trzebiatowski, rzecznik ZTM. - Obszar ten zostanie przekazany docelowemu zarządcy w strukturach miasta. Jego zadaniem będzie wdrożenie takiej organizacji pracy parkingu, aby pogodzić możliwość korzystania z obiektu przez osoby odwiedzające cmentarz oraz - w związku z atrakcyjną lokalizacją - możliwość pozostawienia samochodu i przesiadki na tramwaj - dodaje.

Nie wiadomo jednak, kiedy to nastąpi. - Zanim to jednak nastąpi, muszą zostać zakończone trwające obecnie regulacje kwestii terenowo-prawnych związanych głównie z funkcjonowaniem pawilonów handlowych na tym terenie. Prace te są realizowane z dużą intensywnością, lecz z uwagi na ich zakres i duży stopień szczegółowości wymagają one odpowiedniego czasu - dodaje.

Nie wiadomo więc, kiedy sytuacja na parkingu się zmieni.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

5℃
0℃
Poziom opadów:
3 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
17.28 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro