Reklama

W Poznaniu pojawiają się nowe pojemniki na śmieci. Szaro-niebieskie

fot. UM Poznań
fot. UM Poznań

To nowe pojemniki na elektrośmieci.

Latem ubiegłego roku informowaliśmy o pojawianiu się w Poznaniu nowych pojemników na odpady - czerwonych. Można do nich wrzucać zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny. Dziś dołączają do nich kolejne pojemniki. Tym razem są szaro-niebieskie z czerwonym paskiem.

Prowadzisz firmę? Zgłoś się do bezpłatnego konkursu Poznański Lider Przedsiębiorczości. Czytelne zasady, prosty formularz, łatwe zgłoszenie. Czekamy na Ciebie do końca lutego.
REKLAMA

Nowe pojemniki znajdują się już w 8 lokalizacjach. Oto one: osiedle Batorego 27 C, osiedle Batorego 4, przy SP 34 i przedszkolu nr 190, osiedle Przemysława 21, ul. Naramowicka 169, ul. Sarmacka 8 F, ul. Naramowicka 149 i ul. Naramowicka 157. W Poznaniu ma ich stanąć około 100, dołączą do już znanych poznaniakom czerwonych pojemników.

Co można do nich wrzucać? - Każdy sprzęt zasilany prądem lub bateriami, a którego rozmiar nie przekracza 50 cm (tylko taki zmieści się we wlocie). Mogą to być stare telefony komórkowe, komputery, laptopy, drukarki, miksery, czajniki, zabawki na baterie itp. - wyjaśniają urzędnicy. - Pojemniki są przystosowane do przechowywania w nich elektroodpadów. Bezpieczny dla środowiska jest również sposób ich odbioru. Każdy ze sprzętów oddanych do pojemnika zostanie poddany recyklingowi - dodają.

Każdy z pojemników ma też wydzielone miejsce na zużyte baterie. - Zgłosić chęć oddania większego sprzętu, takiego jak lodówki, pralki, zmywarki itp. można przez formularz online na stronie elektrycznesmieci.pl lub infolinię 572 102 102. Sprzęt w ciągu 72 godzin zostanie bezpłatnie odebrany i poddany recyklingowi.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW znów ostrzega. Może być niebezpiecznie na drogach!
12℃
-2℃
Poziom opadów:
0.4 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
71.50 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro