Reklama
Reklama

Problemy z nielegalnym parkowaniem w rejonie szpitala im. Strusia: będzie zakaz postoju?

fot. Jagoda

Straż miejska działa w tej sprawie.

W piątek pisaliśmy o autach rozjeżdżających trawniki i zastawiających ulice w rejonie szpitala przy ulicy Szwajcarskiej. Choć przy szpitalu funkcjonuje duży parking, jest on płatny. Kierowcy, aby uniknąć opłat, zostawiają auta na okolicznych uliczkach utrudniając funkcjonowanie mieszkańcom. Taki problem pojawił się m.in. na ulicach Piaseckiego, Florentyny Luboińskiej, Stefanii Wołynki, a nawet na osiedlu Rusa.

W poniedziałek dostaliśmy odpowiedź od strażników miejskich na nasze pytania dotyczące problemu. Jak tłumaczy Anna Nowaczyk z SM, w przypadku ulic Luboińskiej i Wołynki działania mundurowych skupiają się na kwestii parkowania w odległości mniejszej niż 10 metrów od skrzyżowania oraz na niszczeniu zieleni w pasie drogowym. - W przypadku pojazdów parkujących na jezdni wystosowano pismo do Miejskiego Inżyniera Ruchu o ustawienie znaków zakazu postoju. Przy wskazanych ulicach znajduje się teren prywatny (klepisko), na którym parkują auta - mówi.

Na Piaseckiego działania prowadzone są w tej samej sprawie. Kierowcy parkują w odległości mniejszej niż 10 merów od skrzyżowania, przejścia dla pieszych oraz niszczą zieleń. - Wystosowano pismo do Policji o wsparcie w egzekwowaniu przepisów oraz wniosek do ZDM (jest to droga wewnętrzna) o ustawienie znaku B-35 (parkowanie pojazdów na jezdni). W odpowiedzi otrzymaliśmy informację, że planuje się wprowadzić organizację ruchu w formie strefy zamieszkania - dodaje. Nie podano jednak, kiedy ma to nastąpić. Wiadomo też, że miasta nie stać obecnie na to, by stworzyć tu chodnik, o jaki postuluje pobliska spółdzielnia.

Jak zaznacza Nowaczyk, sporo zgłoszeń w tej sprawie trafiało do SM w maju. Teraz jest ich mniej.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

3℃
0℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
33.34 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro