Reklama

Wspólne działania polskich i niemieckich kontrterrorystów w Poznaniu i okolicach (zdjęcia)

fot. KWP Poznań

Samodzielny Pododdział Kontrterrorystyczny Policji KWP w Poznaniu w dniach od 12 do 16 września zorganizował szkolenie z zakresu medycyny ratunkowej i medycyny pola walki.

W szkoleniu brali udział policjanci: Samodzielnych Pododdziałów Kontrterrorystycznych Policji w Radomiu, Gdańsku, Olsztynie, Gorzowie Wlkp., policjanci z Grupy Realizacyjnej Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu oraz funkcjonariusze SEK Hanower.

"Regularne szkolenia z zakresu medycyny ratunkowej i medycyny pola walki są niezbędne do podnoszenia kwalifikacji policyjnych ratowników bojowych. Była to również okazja do przećwiczenia różnego rodzaju sytuacji kryzysowych i umiejętności współpracy między pododdziałami kontrterrorystycznymi z Polski i Niemiec na nieznanym wcześniej terenie" - tłumaczy kom. Maciej Święcichowski z biura prasowego wielkopolskiej policji.

12 września policjanci ćwiczyli na terenie Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Poznaniu przy ul. Rycerskiej. "Tam, w 5 zespołach, ćwiczyli udzielanie pomocy w różnego rodzaju przypadkach medycznych. Następnego dnia grupa szkoleniowa udała się do Centrum Symulacji Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu gdzie po raz kolejny została podzielona na pięć zespołów, które realizowały założenia szkoleniowe. Dzięki wyposażeniu centrum w najnowocześniejszy sprzęt symulacyjny, funkcjonariusze mieli warunki bardzo zbliżone do realnych" - relacjonuje kom. Święcichowski.

Kolejny dzień to wizyta w byłym Ośrodku Szkoleniowym Policji w Kiekrzu. W ramach kontynuacji scenariusza, następnego dnia policjanci przenieśli się na poligon wojskowy w Biedrusku. Kilkuosobowy zespół miał do przejścia kilka kilometrów, nawigując samodzielnie na podstawie informacji przekazanych na odprawie. Następnie musiał przeprowadzić szturm na budynek, w którym przetrzymywany był ranny funkcjonariusz. Ostatni etap to wezwanie wsparcia i ewakuacja zespołu z rannym do punktu ewakuacji.

Ostatni dzień to wizyta w bazie Lotniczego Pogotowia Ratunkowego w Poznaniu.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

3℃
0℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
25.66 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro