Reklama
Reklama

Problemy lokali Grupy Stonewall. "Bez konsultacji z nami, podjęto decyzję o zakończeniu trwającej w nocy imprezy"

Zdjęcie ilustracyjne | fot. 46173 / pixabay.com
Zdjęcie ilustracyjne | fot. 46173 / pixabay.com

Chodzi o zarządzane przez Grupę lokale Małe Lokum Stonewall oraz Duże Lokum Stonewall zlokalizowane przy Półwiejskiej 18 i 28.

O problemach poinformowali na portalu społecznościowym przedstawiciele Grupy Stonewall.

"W ten weekend nasi partnerzy w bardzo poważny sposób naruszyli warunki tej umowy. Na tyle poważny, że prowadzenie obu lokali nie jest już możliwe. W sposób przemocowy, bez konsultacji z nami, podjęto decyzję o zakończeniu trwającej w nocy imprezy oraz zwolnieniu zatrudnionych w klubie osób. Przekazano nam również informację, że do obu miejsc zostanie wprowadzony nowy zespół, skompletowany bez żadnej konsultacji z nami. Wszystko wydarzyło się w czasie nieobecności managera obu klubów i prezesa Grupy Stonewall, Arka Kluka, który przebywa poza Polską. Nie mamy wątpliwości, że ten moment został wybrany celowo" - napisali.

"Cała sytuacja uniemożliwia nam również dalsze prowadzenie stacjonarnej Księgarni Stonewall. Miejsce jest zlokalizowane w lokalu zarządzanym przez HAH Global Sp. z o.o. i Factory Idea Sp. z o.o. Straciliśmy zupełnie zaufanie do naszych partnerów, nie chcemy narażać się na ryzyko kolejnych przemocowych działań wymierzonych w naszą pracę. Księgarnia online nadal działa - zachęcamy do zamawiania książek w naszym sklepie internetowym" - dodali.

Jak tłumaczą cała sytuacja jest dla nich szokiem i nie zamierzają się zgodzić, by bezprawnie korzystano ze stworzonej przez nich marki. "Według informacji, jakie posiadamy, HAH Global Sp. z o.o. i Factory Idea Sp. z o.o. zamierzają podjąć próbę samodzielnego prowadzenia Małego i Dużego Lokum Stonewall. Trudno to interpretować inaczej, niż jako próbę przejęcia i wykorzystania naszej pracy dla zwiększenia własnych zysków" - czytamy w komunikacie.

Do sprawy na łamach "Gazety Wyborczej" odniósł się Mateusz Sulwiński z zarządu Grupy Stonewall. "Zawarliśmy umowę, która reguluje np. kwestie zatrudniania pracowników oraz wykorzystywania marki Lokum Stonewall. Działania HaH Global łamią te postanowienia w rażący sposób" - mówi. "Mamy możliwości dochodzenia swoich praw i z pewnością z nich skorzystamy" - dodaje.

Również dziennikarze próbowali się skontaktować z Jakubem Wilczyńskim z HaH Global, co do tej pory się nie udało.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW ostrzega!
17℃
6℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
30 km
Stan powietrza
PM2.5
16.43 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro