Reklama
Reklama

Przyznano nagrodę Prezydenta Miasta Poznania w dziedzinie budownictwa. Znamy zwycięzców

Skanska / UM Poznań | fot. Budynek D w kompleksie biurowców Nowy Rynek
Skanska / UM Poznań | fot. Budynek D w kompleksie biurowców Nowy Rynek

Nagrody przyznawane są za najlepiej zrealizowane inwestycje w stolicy Wielkopolski.

Nagrodę Prezydenta Miasta Poznania w dziedzinie budownictw: "Architectus civitatis nostrae - Budowniczy naszego miasta" przyznano już po raz czwarty.

"W tegorocznej edycji konkursu jurorzy przyznali nagrodę dwóm przedsiębiorcom z kapitałem zagranicznym. To wyraźny znak, że Poznań jest miastem atrakcyjnym do inwestowania nie tylko dla przedsiębiorców krajowych, a potencjał stolicy Wielkopolski został dostrzeżony w Europie. Każda z tych realizacji podnosi jakość życia i pracy w Poznaniu, a to przyciąga nowych pracowników, mieszkańców i kolejnych inwestorów" - mówi Bartosz Guss, zastępca prezydenta Poznania. "Bardzo się cieszę, że nagrodzeni przedsiębiorcy podjęli udaną współpracę z polskimi, a nawet poznańskimi biurami architektonicznymi. Dzięki niej miasto zyskało kilka bardzo dobrych obiektów z nowoczesnymi rozwiązaniami skierowanymi na komfort mieszkańców i pracowników" - dodaje.

W kategorii obiekty usługowe oraz w kategorii działania inwestycyjne na terenach zdegradowanych zwyciężyła Skanska za budynek D w kompleksie biurowców Nowy Rynek, który znajduje się u zbiegu ulic Ks. Jakuba Wujka i Wierzbięcice. Autorami projektu architektonicznego obiektu jest pracownia Medusa Group z Bytomia.

W kategorii kompleksy mieszkaniowo-usługowe zwyciężyła OKRE Development. Nagroda honoruje spółkę za dwie inwestycje: Rynek Wildecki 3 i Saperska 30. Za projekty architektoniczne budynków odpowiedzialne są dwie poznańskie pracownie. Architekci z Front Architects przygotowali projekt obiektu przy ul. Saperskiej 30. Zamysł inwestycji przy Rynku Wildeckim narodził się zaś w pracowni Ultra Architects.

W kapitule nagrody zasiadają przedstawiciele poznańskich uczelni, organizacji przedsiębiorców, stowarzyszeń architektów i urbanistów, organizacji i miejskich ruchów społecznych oraz urzędu i rady Miasta.

Nagroda przyznawana jest co dwa lata.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Ulewa i wichura w Wielkopolsce. Woda wdarła się do szpitala
24℃
17℃
Poziom opadów:
9 mm
Wiatr do:
26 km
Stan powietrza
PM2.5
5.46 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro