Reklama

Policyjny dron znów w akcji i mandaty z nowego taryfikatora. 22 tys. zł w kilka godzin

fot. KPP Turek

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Turku wspólnie z policjantami z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu przeprowadzili kolejne działania ukierunkowane na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Funkcjonariusze w ubiegłą środę obserwowali zachowania kierowców na drodze wojewódzkiej W470.

"W czasie kilkugodzinnych działań przy wykorzystaniu drona funkcjonariusze ujawnili 46 wykroczeń w ruchu drogowym i nałożyli mandaty na łączną kwotę ponad 22 tysięcy złotych. Najwyższy mandat w wysokości 2,5 tysięcy złotych otrzymała kierująca, która jechała z prędkością 151 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 60 km/h. Zgodnie z nowym taryfikatorem punktów na konto kierującej trafiło ich 15" - relacjonuje asp. sztab. Mateusz Latuszewski, oficer prasowy policji w Turku.

"Tak wysokie mandaty związane są z nowym taryfikatorem mandatów. Grzywny zostały podwyższone zwłaszcza dla "drogowych piratów". Niestety nie wszyscy kierujący pamiętają o tej zmianie - wysokość mandatów nie powstrzymuje ich od nierozsądnych i niebezpiecznych zachowań na drodze" - przypomina.

Funkcjonariusze nieustannie apelują o rozsądek i rozwagę na drodze oraz zapowiadają, że takich akcji będzie więcej.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

1℃
-2℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
24.32 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro