Reklama
Reklama

Rusza remont na ul. Hetmańskiej. "Piesi i rowerzyści powinni korzystać z północnej strony ulicy"

fot. ZDM

Prace w związku z remontem ciągu pieszo - rowerowego będą prowadzone po południowej stronie, pomiędzy mostem Przemysła I, a rondem Starołęka i dalej na wysokości parkingu P&R.

Jest to ostatni odcinek, który nie ma jeszcze nowej nawierzchni. "W poprzednich latach remonty były już prowadzone po obu stronach ulicy Hetmańskiej na wysokości ogródków działkowych. Teraz przyszedł czas na prace po południowej stronie, od Warty do ronda Starołęka. Po ich zakończeniu, czyli w połowie listopada piesi i rowerzyści będą mogli chodzić i jeździć w o wiele bardziej komfortowych warunkach" - informuje Agata Kaniewska, rzecznik ZDM.

Podczas prac zerwana zostanie stara, a w jej miejsce ułożona nowa nawierzchnia, ponadto na wysokości parkingu P&R droga rowerowa i chodnik zostaną rozdzielone.

Roboty rozpoczną się w najbliższy poniedziałek, 26 września, w rejonie mostu Przemysła I i będą prowadzone w stronę ronda. "W tym czasie nie będzie przejścia i przejazdu w rejonie prac. Dlatego piesi i rowerzyści poruszający się ulicą Hetmańską w okolicach Warty powinni korzystać z północnej strony ulicy. W okolicy parkingu P&R rondo Starołęka wyznaczone będzie obejście" - dodaje rzeczniczka.

Koszt prac to około 550 tysięcy złotych.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

3℃
0℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
33.34 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro