Reklama

Niezwykle eleganccy rowerzyści przejechali ulicami Poznania

fot. T.S.

Przed nami już 8. edycja Tweed Ride.

Tweed Ride - przejazd rowerzystów w stylizacjach z początku XX wieku odbywa się m.in. w Paryżu, Londynie, Tokio, Chicago, Budapeszcie i Moskwie, a w najbliższą sobotę w Poznaniu. W stolicy Wielkopolski impreza odbywa się już po raz ósmy. W tym roku pod hasłem "Mariaż starego z nowym".

"W czasie kiedy nasze miasto przechodzi mniej lub bardziej wywrotowe zmiany, z arystokratycznym spokojem przejedziemy między dwoma miejscami z długą historią, a jednak prezentującymi się obecnie w eleganckiej, całkiem nowoczesnej formie. Po drodze zatrzymamy się na grupowe foto w kilku nieoczywistych punktach" - zapowiadają organizatorzy.

"Tweedowe stylizacje, sukienki i marynarki, obcasy i sztyblety. Niebiesko-żółte akcenty na znak solidarności z tymi, którzy w swoich miastach nie mają obecnie szansy na zorganizowanie podobnych wydarzeń. Do tego słoneczniki - wrześniowe słoneczka, które stały się już symbolem naszej imprezy" - dodają.

Akcja rozpoczęła się o godzinie 14:30 na Rynku Łazarskim. Uczestnicy wyruszyli w trasę około godziny 15. Można ich było zobaczyć między innymi w okolicach Parku Kasprowicza i ulicy Grunwaldzkiej. Na koniec zamierzają dotrzeć do Hotelu Liberte 33 przy ulicy Libelta. Wydarzenie zakończy się konkursem na najlepszą stylizację.


Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

3℃
0℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
33.34 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro