Reklama
Reklama

83-latka bała się, że ją okradną. Wyrzuciła przez okno ponad 70 tys. zł i kosztowną biżuterię

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Emily Schoeme / Pixabay
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Emily Schoeme / Pixabay

Kolejna osoba padła ofiarą oszustów.

W czwartek, policjanci z Ostrowa Wielkopolskiego otrzymali zgłoszenie w sprawie oszusta podającego się za funkcjonariusza policji. Około godziny 11:30 na telefon stacjonarny 83-latki zadzwoniła kobieta, która przedstawiła się, że dzwoni z Poczty Polskiej. Kobieta tłumaczyła seniorce, że nie odbiera ona przesyłek m.in. z banku. Seniorka odpowiedziała, że nie ma konta w banku, po czym dzwoniąca rozłączyła się. Po godzinie 15:00 zadzwonił, mężczyzna podający się za policjanta.

"Mężczyzna wprowadził w błąd 83-letnią ostrowiankę i w ten sposób wyłudził od niej pieniądze i biżuterię. W trakcie rozmowy poinformował ją o tym, że kobieta jest obserwowana, i osoba, która wcześniej do niej dzwoniła, chce ukraść jej majątek i aby go nie stracić powinna go im przekazać, celem zdeponowania i zabezpieczenia w prokuraturze. W związku z tymi informacjami, kobieta wyrzuciła przez okno w kuchni na pierwszym piętrze budynku pieniądze i złotą biżuterię. Łącznie pokrzywdzona straciła ponad 70 tysięcy złotych i biżuterię o wartości około 10 tysięcy złotych" - relacjonuje mł. asp. Małgorzata Michaś, oficer prasowy policji w Ostrowie Wielkopolskim.

Policjanci po raz kolejny apelują o rozwagę. "Stosujmy w codziennym życiu zasadę ograniczonego zaufania do wszelkich nieznanych nam osób" - podkreślają. "W przypadku, kiedy ktoś dzwoni na nasz numer i podaje się na przykład za policjanta i wypytuje o pieniądze lub kosztowności, wtedy trzeba przerwać połączenie. Dopiero wówczas należy zadzwonić na numer 112 i przekazać informacje na temat podejrzanej rozmowy" - dodają.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

17℃
6℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
1.95 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro