Reklama
Reklama

Tramwaje dojadą na pl. Cyryla Ratajskiego. Ruszają prace

fot. ZTM
fot. ZTM

Na placu Wielkopolskim prowadzone będą prace w związku z przygotowaniami do wydłużenia linii nr 98 do placu Cyryla Ratajskiego. Tramwaj dłuższą trasą ma kursować w październiku.

"W weekend 24-25 września tramwaj linii nr 98 w rejonie placu Wielkopolskiego będzie kursował wyłącznie torem północnym (właściwym do jazdy w kierunku centrum), z zachowaniem częstotliwości kursowania co 12 minut. Zmienione będą godziny odjazdów z placu Wielkopolskiego oraz skorygowane zostaną niektóre odjazdy z ronda Śródka. Przystanki położone przy torze południowym (właściwym do jazdy w kierunku ronda Śródka) będą w weekend nieczynne" - poinformował Bartosz Trzebiatowski, rzecznik ZTM.

Na placu Wielkopolskim oba stałe przystanki będą nieczynne. Funkcjonował będzie przystanek tymczasowy zlokalizowany na północ od stałego przystanku w kierunku centrum (przed zwrotnicą wyjazdową z pętli Pl. Wielkopolski).

Od poniedziałku (26 września) obowiązywać będzie dotychczasowa organizacja ruchu. "Tramwaje kursować będą po obu torach, a na placu Wielkopolskim czynne będą oba przystanki stałe (przystanek tymczasowy czynny będzie tylko w weekend)" - kończy rzecznik.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Rekordowy wrzesień w Poznaniu pod względem pogody. I to nie jest dobra informacja
22℃
11℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
10.88 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro