Reklama
Reklama

Bar FUZZ znika z Gwarnej. "Zastanawiam się, jak uczciwie prowadzić działalność gospodarczą w Poznaniu?"

fot. FUZZ / FB
fot. FUZZ / FB

Piszą do nas zasmuceni Czytelnicy.

Być może nie znacie baru Fuzz z ulicy Gwarnej, ale sporo poznaniaków zna i rozpacza po ostatnim ogłoszeniu właściciela. - UWAGA MOCNE! To trudne i bolesne, ale konieczne. FUZZ zawija się z Gwarnej. Do końca listopada musimy się wynieść, a pewnie do połowy będziemy jeszcze działać - napisano na Facebooku. Informacja spotkała się z ogromnym odbiorem internautów, którzy nie mogą uwierzyć, że ich ulubiony bar zniknie z mapy Poznania.

- Władze Poznania oraz ZDM nie pomagają w funkcjonowaniu lokali usługowych, a czasem nawet utrudniają. Mega sympatyczni ludzie - Bar FUZZ z ulicy Gwarnej zamyka się, przez m.in. remont ulicy. Zastanawiam się, jak uczciwie prowadzić działalność gospodarczą w Poznaniu? - napisał do nas Czytelnik.

Właściciel baru przyznaje, że to była wspaniała przygoda, ale "czas na następną". - Nie wiemy kiedy i w jakiej formie, ale FUZZ nie umrze i kiedyś wróci - zapewnia. Dlaczego FUZZ się zamyka? - Podwójny lockdown, podwyżki cen prądu i gazu, podwyżki cen produktów, czynsz bez możliwości negocjacji, stary dziad kapuś wróg ludzi i miłośnik policji oraz straży miejskiej, do tego brak kasy na powiększenie załogi. Wreszcie REMONT ul. Gwarnej i okolic, który momentalnie zmniejszył nam obroty. Ponadto, miasto nadal nie jest w stanie podać informacji jakie są etapy, ile realnie potrwa remont odcinka, itd. Gemela jak zawsze. Poza tym wieczne kłody pod nogi rzucane przez Urząd Miasta czy ZDM. Nic od nich nie chcieliśmy, ale mogliby przynajmniej nie utrudniać życia i prowadzenia lokalu. Wiecie, że kazali załatwiać nam pozwolenie na budowę, aby zamontować neon?! Chcieli pobierać opłatę za wynajem chodnika, bo neon podobno wystaje 8 cm poza fasadę. Niezły bullshit. Co za tym idzie, mamy dość, jesteśmy zmęczeni, podupadliśmy na zdrowiu i czujemy zbliżające się wypalenie. Zawijamy się, póki sami możemy o tym decydować. Jesteśmy w pełni świadomi tej decyzji i uważamy ją za najlepszą. Jest też ostateczna! - zaznacza.

To ostatnie tygodnie funkcjonowania baru. Zamknie się w listopadzie.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

16℃
8℃
Poziom opadów:
1.5 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
5.85 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro