Reklama

Aquanet: wielu mieszkańców może wyczuwać zapach chloru w wodzie

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Martin Slavoljubovski z Pixabay
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Martin Slavoljubovski z Pixabay

To nie jedyne utrudnienia w najbliższych dniach.

Aquanet informuje między innymi o przerwie w dostawie wody. Z utrudnieniami muszą się liczyć w najbliższą sobotę w godzinach od 7:00 do 15:00 mieszkańcy ul. Sierocej (od Paderewskiego do ul. Koziej), Murnej 3 i 3a, Koziej (od ul. Szkolnej w stronę al. Marcinkowskiego) w Poznaniu.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Letnie, płatne staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania Do 18 czerwca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

Utrudnienia spowodowane będą prowadzonymi pracami. Aquanet przeprasza za zaistniałą sytuację i prosi mieszkańców o przygotowanie zapasów wody. Ponadto przedstawiciele Aquanet zaznaczają, że podane godziny są szacunkowe i mogą ulec zmianie.

Ponadto do 30 września w związku z pracami eksploatacyjnymi zaplanowanymi na Stacji Uzdatniania Wody przy ul. Wiśniowej w Poznaniu w rejonie dzielnic: Dębiec, Wilda, Świerczewo, Górczyn (na wschód od ul. Głogowskiej), Stare Miasto, Chwaliszewo, Starołęka, Rataje (Dolny Taras Rataj), Łacina, Piotrowo oraz w miejscowości Luboń (na wschód od ul. Żabikowska i ul. Sobieskiego) może wystąpić odczuwalny zapach chloru w wodzie.

"Spowodowane jest to profilaktycznym zwiększeniem dawki dezynfekanta w wodzie dostarczanej ze Stacji w Poznaniu" - czytamy w komunikacie Aqaunet. "Zaznaczamy jednak, że cały czas stężenie środka dezynfekcyjnego jest zgodne z wymaganiami stawianymi w Rozporządzeniu Ministra Zdrowia w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi z dnia 7 grudnia 2017 r. Zmiana w dawkowaniu chloru może wiązać się z indywidualnym odczuwaniem różnicy w smaku i/lub zapachu wody u niektórych odbiorców" - dodają.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
15℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
8.64 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro