Reklama
Reklama

ZKZL nie rozpocznie sezonu grzewczego w tym tygodniu. Podano daty

Zdjęcie ilustracyjne | fot. ri z Pixabay

Spółka przygotowała również poradnik dla najemców w jaki sposób prawidłowo ogrzewać mieszkanie, żeby rachunki po wysokich podwyżkach cen energii i ciepła nie były zbyt drastyczne dla portfeli poznaniaków.

Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych tak jak w poprzednich latach zaplanował rozpoczęcie sezonu grzewczego na przełom września i października. Już na początku tygodnia informowaliśmy, że ze względu na pogodę plany uległy zmianie. Choć wspominano, że ogrzewanie zostanie włączone w najbliższych dniach, już jest pewne, że nie w tym tygodniu.

"Z uwagi na docierające do ZKZL głosy najemców, spółka podjęła decyzję o przyspieszeniu tego terminu. Już w najbliższym tygodniu, w dniach 26.09-30.09.2022 w miejskich budynkach pojawi się ogrzewanie. Dyspozycję włączenia urządzeń dostarczających ciepło do mieszkań otrzymali zarówno operatorzy węzłów cieplnych, jak i firmy obsługujące lokalne kotłownie w komunalnych budynkach" - informuje w czwartek Łukasz Kubiak z ZKZL.

Zarząd komunalnych Zasobów Lokalowych jak co roku przypomina też o konieczności rozkręcenia głowic termostatycznych i ich ustawienia w pozycji otwartej przed wyżej wymienionym terminem w celu prawidłowego działania ogrzewania w mieszkaniu. Ponadto podkreśla, że nie ma wpływu na ceny ogrzewania.

"Warto podkreślić, że zarówno administracja samorządowa jaki i Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych nie ma wpływu na kształtowanie polityki cenowej poszczególnych dostawców mediów. Rolą i powinnością spółki jest natomiast upowszechnianie wiedzy, w jaki sposób efektywnie oszczędzać energię. W związku w planowanymi wysokimi cenami energii i ciepła spółka przygotowała poradnik w jaki sposób efektywnie korzystać z ogrzewania w mieszkaniu oraz oszczędzać energię elektryczną" - dodaje Kubiak. "Krótka broszura w postaci infografik dostępna jest na stronie internetowej ZKZL i każdy może ją bezpłatnie pobrać. Spółka ma nadzieję, że osoby, które skorzystają z rekomendacji znajdujących się w poradniku będą mogły efektywniej i taniej korzystać zarówno z energii cieplnej jak i elektrycznej w swoich mieszkaniach. Jest to szczególnie istotne w obliczu szalejącej inflacji i wszechobecnych podwyżek" - kończy.Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

14℃
6℃
Poziom opadów:
2.7 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
8.16 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro