Reklama
Reklama

Na placu Kolegiackim stanął... fortepian. Każdy może na nim zagrać

fot. UM Poznań

Fortepian jest dostępny dla wszystkich poznanianek i poznaniaków do 28 września.

Instrument pojawił się na dziedzińcu w ramach nagrody w konkursie "Wygraj fortepian zewnętrzny dla twojej gminy". "Miasto Poznań wzięło w nim udział, dzięki czemu, przez najbliższy tydzień na placu Kolegiackim mieszkańcy będą mieli możliwość spróbowania swoich sił w grze na tym instrumencie. Lokalizacja wskazana została także przez Miasto" - informują miejscy urzędnicy.

Na godzinę 11 w piątek planowany jest w tym miejscu występ pianisty Piotra Żukowskiego z Teatru Muzycznego. Artysta wykona na fortepianie utwory ze spektaklu "Virtuoso" o Ignacym Janie Paderewskim. Koncert potrwa ok. 25 minut.

"Instrument jest odpowiednio zabezpieczony przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Znajduje się w specjalnej obudowie chroniącej fortepian przed np. deszczem oraz uszkodzeniami mechanicznymi"- zapewniają miejscy urzędnicy. "Organizatorem konkursu są firmy Cadenza - Fortepian zewnętrzny i FULCO System. To oni odpowiadają za postawienie instrumentu. Tworzą oni także akcje podczas których stawiają w miastach na określony czas fortepiany do swobodnego użytku przez mieszkańców" - dodają.

Zagrać można codziennie w godzinach otwarcia dziedzińca, czyli od 7:00 do 22:00.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

18℃
6℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
7.66 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro