Reklama
Reklama

Rusza budowa kolejnej drogi rowerowej w Poznaniu. "Przekazaliśmy wykonawcy teren"

fot. ZDM
fot. ZDM

Jest to realizacja jednego z projektów Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego.

"Przekazaliśmy wykonawcy teren pod budowę drogi rowerowej wzdłuż ulicy Literackiej" - informuje Agata Kaniewska, rzecznik ZDM. "Dzięki temu wydłużona zostanie istniejącą droga rowerowa na ul. Literackiej. Będzie można bezpieczniej i łatwiej dojechać do szkoły, sklepów, czy też pobliskiego przystanku kolejowego. Powstanie też połączenie istniejącej drogi rowerowej w ulicy Cegłowskiej z ulicą Literacką, która jest głównym ciągiem komunikacyjnym w tej części Strzeszyna" - dodaje.

Dziś droga rowerowa na ul. Literackiej znajduje się na odcinku od ul. Horacego do ronda Józefa Czapskiego. Przygotowane i przedstawione lokalnej społeczności zostały dwa warianty jej wydłużenia. Ostatecznie zapadła decyzja, że będzie ona biegła od skrzyżowania z ul. Hezjoda po zachodniej stronie jezdni. W okolicy ul. Wergiliusza przejdzie na drugą stronę jezdni, a następnie poprzez wysepkę (skrzyżowania ulic Owidiusza i Horacego) połączy się z istniejącą już drogą dla rowerów.

"Z tego powodu trzeba będzie przesunąć przystanek autobusowy, za skrzyżowanie z ul. Horacego, po stronie północnej. W niektórych miejscach konieczne będzie również przełożenie chodnika" - zapowiada Kaniewska.

Wykonawca ma czas do 6 stycznia 2023 roku na wykonanie robót. Według zapowiedzi w trakcie prowadzonych prac możliwe są niewielkie utrudnienia dla kierowców. Na większe muszą szykować się piesi. Planowane jest zawężanie lub zamykanie części chodnika i konieczność poruszania się drugą stroną ulicy.

"Realizowana inwestycja jest zwycięskim projektem Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego pt. Drogi rowerowe dla Strzeszyna i Smochowic" - podkreśla rzeczniczka.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

6℃
0℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
26 km
Stan powietrza
PM2.5
8.28 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro