Reklama
Reklama

Alojzy Łowicki rezygnuje ze stanowiska komendanta Straży Miejskiej

Alojzy Łowicki, komendant Straży Miejskiej, który dowodził jednostką przez 18 lat, postanowił zrezygnować z pełnionej funkcji. Przyznał, że ma problemy zdrowotne i dlatego chce się teraz skupić na polepszeniu swojej kondycji. Podejrzewa się, że Łowicki zrezygnował ze stanowiska komendanta również ze względu na anonimowe skargi pod jego adresem płynące od pracowników Straży Miejskiej.

To za czasów Alojzego Łowickiego Straż Miejska stała się samodzielną jednostką. Wprowadzono patrole strażnikówz policjantami i mieszkańcami, a takżeściśle współpracowano z radami osiedlowymi. Strażnicy miejscy stali się bliżsi mieszkańcom i ich problemom, zwalczali najbardziej pospolite, a za razem najbardziej uciążliwe, wykroczenia. Łowicki z poświęceniem oddawał się pracy na stanowisku komendanta.

W trakcie jego długoletniej służby zdarzały się jednak potknięcia. Wczesną jesienią 2008 roku zatrzymano ośmiu strażników z referatu Stare Miasto, których oskarżono o korupcję. Funkcjonariusze za łapówki odstępowali od wypisywania mandatów. Po aferze zaufanie do strażników miejskich znacznie się zmniejszyło.Gdy zrobiło się głośno o straży, municypalni zaczęli pisać anonimy, w których krytykowali komendanta.

Nie wiemy, kiedy zostanie ogłoszony konkurs na stanowisko komendanta Straży Miejskiej. Będziemy informować na bieżąco.

Czy dobrze oceniasz Straż Miejską pod kierownictwem Alojzego Łowickiego?

  • 0%
  • 0%
Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Czeka nas kilkudniowy wzrost temperatur
23℃
10℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
5.23 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro