Reklama

Nowe rowery elektryczne na minuty "blokują ścieżki rowerowe"

fot. Czytelnik
fot. Czytelnik

Skarży się nasz Czytelnik.

Czytelnik przesłał do naszej redakcji zdjęcie, na którym widać rowery elektryczne na minuty pozostawione na ścieżce rowerowej. - Od kilku dni blokują ścieżki rowerowe - napisał.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

Przypomnijmy, że poznaniacy od piątku mogą korzystać z rowerów elektrycznych na minuty znajdujących się w ofercie firmy Bolt. W mieście pojawiło się kilkaset jednośladów. Cena za minutę przejazdu to 60 groszy.

Gdy napisaliśmy o tym, że rowery można już wypożyczać, dotarły do nas sygnały od mieszkańców obawiających się bałaganu związanego z parkowaniem jednośladów. Wskazywano, że już teraz jest problem z hulajnogami, które są pozostawiane na chodnikach, a z rowerami będzie podobnie.

Bolt przypomina, że rower można parkować jedynie w miejscach do tego wyznaczonych. - Gdy takowego nie ma, to jak najbliżej zewnętrznej krawędzi chodnika najbardziej oddalonej od jezdni oraz równolegle do tej krawędzi. Jednak w sytuacji, gdy najbliższy stojak rowerowy jest przepełniony, zachęcamy poszukać innego w okolicy - tłumaczy operator systemu.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
8.19 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro