Reklama

Scenę Roboczą eksmitowano z Olimpii, spektakle odbędą się bezpłatnie przed budynkiem

fot. Scena Robocza FB
fot. Scena Robocza FB

Artyści nie zamierzają rezygnować z urodzinowego festiwalu.

W ubiegłym tygodniu pisaliśmy o wyłączeniu z użytku budynku Olimpii przy ulicy Grunwaldzkiej. Taką decyzję podjęła zarządzająca obiektem Akademia Muzyczna. - 12 września Akademia otrzymała zestaw ekspertyz technicznych, z których wynika m.in., że w budynku, ze względu na bardzo liczne naruszenia wymagań dotyczących ochrony przeciwpożarowej oraz stan instalacji elektrycznej, występuje zagrożenie życia i zdrowia ludzi. Mając powyższe na uwadze, w pełni świadoma odpowiedzialności za życie i zdrowie użytkowników budynku stanowiącego własność Akademii zdecydowałam o natychmiastowym wyłączeniu budynku z użytkowania - wyjaśnia prof. dr hab. Hanna Kostrzewska, rektor uczelni.

Równocześnie uczelnia przyznaje, że wprowadzenie kosztownych modyfikacji w obiekcie, by przez chwilę móc z niego korzystać (obiekt był wykorzystywany nie tylko przez Scenę Roboczą, ale też uczelnię), a następnie przeprowadzić od podstaw gruntowną przebudowę jest nieracjonalne finansowo. - Wobec powyższego władze Akademii, po zabezpieczeniu bieżących potrzeb lokalowych uczelni zintensyfikują działania celem rozpoczęcia docelowej przebudowy obiektu - dodaje.

Scena Robocza nie ukrywa, że jest zaskoczona takim obrotem spraw i jak podkreśla, budynek wcale nie jest w fatalnym stanie i nie zagraża życiu przebywających w nim osób. - Nie chcemy, abyście stali_ły się przedmiotem jakiegokolwiek sporu, dlatego podjęliśmy_łyśmy decyzję o przeniesieniu naszego urodzinowego festiwalu do JURTY, która stanie na placu przed budynkiem Olimpii - podali artyści. - Wszystkie spektakle i wydarzenia będą bezpłatne! Osoby, które kupiły bilety, otrzymają zwrot kosztów. Dalej robimy swoje! Ubierzcie się ciepło i chodźcie świętować z nami! - apelują. Program wydarzeń można znaleźć TUTAJ. Urodzinowy festiwal zaczyna się w czwartek.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Część ostrzeżeń dla Wielkopolski odwołano!
22℃
13℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
6.98 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro