Reklama
Reklama

Gdzie w Poznaniu po czwartą dawkę szczepionki na Covid-19?

fot. UM Poznań
fot. UM Poznań

Osoby, które ukończyły 12 lat i przyjęły podstawowy pakiet szczepień przeciwko koronawirusowi, mogą już przyjąć czwartą dawkę preparatu.

Szczepienia drugą dawką uzupełniającą odbywają się od ostatniego piątku. Tym razem pacjenci otrzymają szczepionkę o zaktualizowanym składzie. Preparat zaktualizowano tak, by skutecznie chronił przed wariantem Omikron.

- Szczepionki, jakimi dysponujemy, są dobrą bronią w walce z koronawirusem - zapewnia doktor Jakub Kisiel, koordynator punktu szczepień Wielospecjalistycznego Szpitala Miejskiego im. J. Strusia. - Zostały opracowane tak, by chronić przed zakażeniem wariantem Omikron, ale są skuteczne również w przypadku innych wariantów. Nie ma na co czekać - wszyscy, którzy mogą się zaszczepić, powinni to zrobić jak najszybciej - dodaje.

W Poznaniu zaszczepić się czwartą dawką można m.in. w szpitalu przy ulicy Szwajcarskiej, gdzie szczepienia odbywają się niemal każdego dnia. Najbliższe w piątek między 19.00 a 20.30. Nie trzeba się zapisywać, wystarczy przyjść do rejestracji. Szczepić się można także na terenie MTP, konkretnie w Pawilonie 6 (wejście od strony ulicy Święcickiego). Punkt działa raz w tygodniu - w środy od 15.00. - Każdy, kto chce przyjąć tam szczepionkę, może się zarejestrować pod numerem telefonu Biura Poznań Kontakt: 61 646 33 44. Można przyjść także bez rejestracji, ale lepiej zapisać się wcześniej. Dzięki temu można uniknąć kolejek i przyjść od razu na wyznaczoną godzinę - wyjaśniają urzędnicy.

Preparat otrzymamy też w szpitalu im. Raszei (punkt czynny w piątki od 15.00 do 17.00, trzeba się zapisać) oraz w Poznańskim Ośrodku Specjalistycznych Usług Medycznych (punkt czynny w czwartki od 15.00 do 18.00, wymagane zapisy). Oczywiście punktów, w których dostaniemy szczepionkę jest więcej. Zapisać się do wybranego miejsca można np. poprzez Internetowe Konto Pacjenta.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
16℃
Poziom opadów:
11.4 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
19.82 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro