Reklama
Reklama

Najwyższy budynek w Poznaniu ma być gotowy za 3 lata

Wizualizacja | fot. Materiały prasowe

25-kondygnacyjny budynek Andersia Silver powstaje w ścisłym centrum Poznania przy Placu Andersa.

Jak już informowaliśmy choć trudno na razie dostrzec efekty inwestycja cały czas jest prowadzona. Jak poinformowano w środę, zakończenie budowy jest planowane w połowie 2025 roku. "Rozpoczęcie realizacji prac naziemnych projektu Andersia Silver to uzupełnienie projektu zabudowy placu Andersa o jego finalny etap. Ten najnowocześniejszy i inteligentny budynek został zaprojektowany zgodnie z najwyższymi standardami i rozwiązaniami ESG, co czyni go budynkiem jutra właściwym dla będącego w trakcie przemian świata. Przez ponad ćwierć wieku dążyliśmy do osiągnięcia tego, czym dziś jest miejski pejzaż Poznania: tętniącym życiem, zorientowanym na społeczność miejscem ze strukturą najemców klasy A i wyjątkową szansą dla firm na zajęcie miejsca przy jednej z głównych arterii miasta" - mówi Sven von der Heyden.

Biurowiec Andersia Silver będzie miał 25 kondygnacji naziemnych i 3 podziemne. Jego łączna wysokość wyniesie 116 metrów. Wewnątrz znajdzie się 40 tys. mkw. powierzchni, na której zlokalizowane zostaną biura i lokale usługowe.

Budynek obsługiwany będzie przez 15 wind z czego dwie przeznaczone będą przede wszystkim pod dostawy. "Bezpośrednio z parteru dostępna będzie rowerownia wraz z szatnią, prysznicami, stanowiskami serwisowymi oraz ładowarkami. Na parkingu samochodowym znajdzie się 227 miejsc parkingowych oraz stacje do ładowania pojazdów elektrycznych. Na wysoki komfort użytkowania obiektu wpłynie również specjalna aplikacja budynkowa oraz taras zlokalizowany na 12 kondygnacji, z którego będzie można podziwiać panoramę Poznania" - czytamy w komunikacie.

Inwestorem jest spółka Andersia Retail Sp. z o.o. - joint venture pomiędzy Von der Heyden Group i Miastem Poznań. Generalnym wykonawcą projektu jest PORR S.A. Projekt powstał w Pracowni Projektowej Ewy i Stanisława Sipińskich.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

14℃
6℃
Poziom opadów:
2.7 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
10.82 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro