Reklama
Reklama

Wybiegł ze sklepu z biżuterią wartą 10 tysięcy złotych

Zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. Policja

Pracownica nie zdołała go dogonić.

W sierpniu, policjanci otrzymali zgłoszenie o kradzieży biżuterii, do której doszło na terenie Pniew. Nieznany sprawca, podczas oglądania kosztowności w sklepie, ukradł złotą biżuterię wartą ponad 10 tysięcy złotych i uciekł. Pomimo próby dogonienia go przez pracownicę sklepu, mężczyzna zniknął jej z pola widzenia.

"Na podstawie ustaleń dzielnicowego oraz pracy operacyjnej, kryminalni z Pniew natrafili jednak na jego trop. Funkcjonariusze wytypowali podejrzanego, którym okazał się 34-latek bez stałego miejsca zamieszkania. Mężczyzna nie przebywał na co dzień na terenie gminy Pniewy, ustalenie gdzie aktualnie się znajduje wymagało więc czasu" - relacjonuje asp. Sandra Chuda, oficer prasowy policji w Szamotułach.

"Dzięki informacjom zdobytym przez pniewskich policjantów, w ubiegłym tygodniu został zatrzymany i przesłuchany przez policjantów z terenu działania Komendy Powiatowej Policji w Kościanie. Mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży biżuterii, do którego się przyznał. Postępowanie w sprawie prowadzą policjanci z Komisariatu Policji w Pniewach" - dodaje.

34-latek może trafić do więzienia na 5 lat.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

14℃
6℃
Poziom opadów:
2.7 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
10.82 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro