Reklama
Reklama

Zmieni się organizacja ruchu na ul. Krzywoustego!

fot. PIM
fot. PIM

Trwa budowa nowych ekranów akustycznych wzdłuż ul. Bolesława Krzywoustego.

Ekran akustyczny wzdłuż ul. Bolesława Krzywoustego powstanie na odcinku od ronda Rataje do istniejących ekranów przy estakadzie Katowickiej. Do tej pory wykonawca koncentrował się na pracach przygotowawczych. Zgodnie z zapowiedziami, pod koniec tego miesiąca przystąpi do robót, które wymagają zmian organizacji ruchu. Wprowadzone zostaną 26 września.

Znakomite spektakle i musicale w Poznaniu: "1989", "Wyspa", "Chciałem być", "Sztafeta pokoleń", Gala Musicalowa, koncerty, filmy. Festiwal CZAS NA TEATR od 28.09 - kup bilet.
REKLAMA

"Od 26 września kierowcy zjeżdżający z ronda Rataje w kierunku autostrady będą mieli do dyspozycji o jeden pas ruchu mniej na odcinku od ronda do wysokości przejścia podziemnego. Wraz z postępem prac budowlanych zawężenie będzie przesuwać się w stronę estakady Katowickiej. Wyłączane z ruchu będą więc kolejne fragmenty prawego pasa jezdni prowadzącej w stronę autostrady, a równolegle udostępniane te, przy których prace już się zakończą" - informują przedstawiciele PIM.

"Podczas robót konieczne będzie również zajęcie chodnika i drogi rowerowej wzdłuż ul. Krzywoustego, po stronie os. Jagiellońskiego i Oświecenia. Podobnie jak w przypadku pasa ruchu dla kierowców, wyłączane z ruchu będą fragmenty infrastruktury pieszo-rowerowej. Najpierw najbliżej ronda Rataje, a następnie wyłączenie przesuwać się będzie w stronę istniejących ekranów. W zależności od etapu, wykonawca będzie wyznaczał objazd dla rowerzystów przez pobliskie osiedla oraz wprowadzał tymczasowe przejścia dla pieszych" - dodają.

Celem inwestycji jest zmniejszenie hałasu z ruchliwej ul. Krzywoustego docierającego do mieszkańców osiedli Jagiellońskiego i Oświecenia. Nowy ekran będzie liczył ponad 600 metrów długości i 4 metry wysokości. Zakończenie prac planowane jest na IV kwartał bieżącego roku.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

24℃
15℃
Poziom opadów:
6.6 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
9.39 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro