Reklama
Reklama

Właściciel zauważył inną kłódkę. Z magazynu zniknął towar o wartości kilkuset tysięcy złotych

fot. KPP Piła
fot. KPP Piła

Do sprawy zatrzymano trzy osoby.

Na początku września policjanci otrzymali informację o kradzieży z włamaniem do magazynu na terenie miasta Ujście. Właściciel po miesięcznej nieobecności zauważył, że drzwi wejściowe są zamknięte inną kłódką niż tą którą zamykał je poprzednio. Jego obawy potwierdziły się kiedy zobaczył, że pomieszczenie, w którym składował kartony z różnego rodzaju produktami motoryzacyjnymi znanej marki było puste.

"Sprawą zajęli się funkcjonariusze pionu kryminalnego oraz mundurowi z Posterunku Policji w Ujściu, którzy rozpoczęli poszukiwania sprawców. Do działań włączyły się również osoby pokrzywdzone. Dobre rozpoznanie środowiska przestępczego oraz szereg wykonanych czynności doprowadziły do zatrzymania trzech podejrzanych osób. Byli to mężczyźni w wieku od 30 do 48 lat. Okazało się również, że sprawcy skradzione rzeczy przewozili i składowali w pojazdach na jednej z pilskich posesji" - relacjonuje sierż. Magdalena Mróz z pilskiej policji.

"Na miejscu mundurowi zabezpieczyli dwuosiową przyczepę oraz naczepę, w których znajdował się skradziony towar. Było to łącznie 241 kartonów z zawartością różnego rodzaju bagażników samochodowych na rowery oraz fotelików dziecięcych. Przestępcy byli już w trakcie pozyskiwania kupca na nabyty w nielegalny sposób towar. Ich plany pokrzyżowali jednak pilscy mundurowi" - dodaje.

Wartość skradzionego mienia sięga kilkuset tysięcy złotych. Wszyscy sprawcy usłyszeli zarzuty oraz zostali objęci dozorem policyjnym. Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
11℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
9.98 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro