Reklama
Reklama

W kolejnych częściach Poznania są nowe tablice z nazwami ulic. "Mają bardziej użyteczny charakter"

fot. ZDM

Są zgodne z obowiązującym Systemem Informacji Miejskiej.

W tym roku nowe tablice były montowane w Kiekrzu, na Piątkowie, Morasku, Różanym Potoku, Podolanach i części Poznania zwanej Nowa Wieś Dolna (znajduje się na północny wschód od Umultowa). Jak przekazano, większość prac już się zakończyła.

"Nowe tablice mają bardziej użyteczny charakter od poprzednich. Oprócz samej nazwy ulicy umieszczona jest także informacja, do jakiej należy jednostki obszarowej, np. na niektórych tablicach z Grunwaldu jest Pogodno, na Ratajach - Łacina, a na Umultowie - Nowa Wieś Dolna. Co może czasami budzić zdziwienie mieszkańców, bo nazwy te nie funkcjonują w ich świadomości" - informuje Agata Kaniewska, rzecznik ZDM.

Na tablicach umieszczona jest również informacja o numeracji nieruchomości na danej ulicy, czy jest rosnąca czy malejąca. Zgodnie z zapowiedziami ZDM, w kolejnej turze nowe tablice będą montowane między innymi na Umultowie, Antoninku i osiedlu Warszawskim. Oznakowanie uzupełniane jest także w miejscach, gdzie wcześniej trwały remonty czy przebudowy.

"Zgłoszenia uszkodzonych lub zaginionych znaków drogowych, w tym również tabliczek z nazwami ulic przyjmowane są pod numerami telefonów: 61 661 44 02, 661 44 46, 64 65 450, 795 525 660 oraz mailowo: [email protected]"- przypomina rzeczniczka.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

14℃
6℃
Poziom opadów:
2.7 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
10.82 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro