Reklama

35-latek z Komornik członkiem zarządu Enea. "Oczywiście jest z PiS"

Sebastian Antczak, pierwszy od lewej | fot. Sebastian Antczak/Facebook
Sebastian Antczak, pierwszy od lewej | fot. Sebastian Antczak/Facebook

Chodzi o byłego kandydata na wójta Komornik, Sebastiana Antczaka.

Jak poinformowała Gazeta Wyborcza, został członkiem zarządu Enea Centrum do spraw operacyjnych. Rada nadzorcza podjęła taką decyzję 12 września "ze skutkiem na dzień 19 września 2022 roku". Informację do pracowników w tej sprawie wysłało biuro zarządu spółki - czytamy w Gazecie Wyborczej. Dziennikarze GW dotarli do informacji, że Sebastian Antczak jest z PiS i pochodzi z Komornik. Politycznie ma być związany z posłem PiS Zbigniewem Hoffmannem, ministrem w Kancelarii Premiera, byłym wojewodą wielkopolskim.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

To już kolejna w ostatnich tygodniach praca w tym państwowym gigancie dla ludzi PiS - podaje GW. Jednym z wcześniejszych przykładów, jakie podaje GW jest radna PiS i była szefowa klubu tej partii, która zasiada w radzie miasta. Chodzi o Klaudię Strzelecką, dostała ona posadę kierowniczki Biura Promocji Pracodawcy Enea SA.

Jak deklarują dziennikarze Gazety Wyborczej za każdym razem, gdy pytają Enea o awanse ludzi związanych z PiS nie otrzymują odpowiedzi. Biuro prasowe spółki za każdym razem przysyła nam maila, w którym - powołując się na przepisy prawa w zakresie ochrony danych osobowych - przekonuje, że kwestie zatrudnienia w spółce "mają charakter poufny" - napisała GW.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

28℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
5.59 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro