Reklama

Pracownicy Szpitala im. Strusia bez ustawowych podwyżek? Mamy odpowiedź lecznicy

fot. UM Poznań
fot. UM Poznań

W tej sprawie napisał do nas Czytelnik.

Z relacji Czytelnika wynika, że rzekomo pracownicy szpitala z ulicy Szwajcarskiej nie dostali podwyżek przyznanych im ustawowo. - Personel medyczny zaczął składać wypowiedzenia. Dyrekcja traktuje nas jak zło konieczne, wraz z panią kadrową, która ma w tym szpitalu najwięcej do powiedzenia. Za chwilę na oddziałach zabraknie ludzi do pracy, ale jak twierdzi dyrekcja, nie ma osób niezastąpionych - napisał.

Skontaktowaliśmy się ze szpitalem. Zuzanna Pankros, rzeczniczka lecznicy przyznaje, że szpital od 1 lipca wypłacił podwyżki pracownikom zatrudnionym na umowie o pracę. - Podwyżki zostały wypłacone zgodnie z ustawą z dnia 25 maja 2022 roku o zmianie ustawy o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego niektórych pracowników zatrudnionych w podmiotach leczniczych oraz niektórych innych ustaw. Podwyżki otrzymał też pozostały personel niemedyczny o jakim mowa w art. 5 ustawy - również zatrudniony na podstawie umowy o pracę - zapewnia.

Czy rzeczywiście pracownicy odchodzą ze szpitala? - Rotacja kadr i pracowników w Wielospecjalistycznym Szpitalu Miejskim im. Józefa Strusia w Poznaniu nie zagraża funkcjonowaniu szpitala - wyjaśnia.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

20℃
7℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
3.32 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro