Reklama
Reklama

5 nowych mikrobusów dotarło do MPK Poznań. Jakie linie obsłużą?

fot. Czytelnik
fot. Czytelnik

Znamy więcej szczegółów.

Już w poniedziałek pisaliśmy o nowych pojazdach, które wypatrzył nasz Czytelnik na terenie zajezdni przy ulicy Warszawskiej. Jak ustaliliśmy, mikrobusy Mercus dotarły do Poznania w ostatnich dniach. Jest ich pięć. - To pojazdy zakupione w ramach przetargu rozstrzygniętego w czerwcu ubiegłego roku - mówi nam Agnieszka Smogulecka z MPK Poznań.

Jak tłumaczy Smogulecka, mikrobusy powstały na bazie Mercedesa Sprintera i każdy z nich będzie mógł przewieźć jednocześnie 41 pasażerów. - Są wyposażone w całopojazdową klimatyzację, monitoring oraz system informacji pasażerskiej - wymienia. Jak podawaliśmy w ubiegłym roku, w świetle drugich drzwi (dwuskrzydłowych) pojazdy są niskopodłogowe, wyposażone w rampę ułatwiającą korzystanie z przejazdu osobom z niepełnosprawnościami.

Zadaniem mikrobusów będzie obsłużenie tak zwanych linii dowozowych, a więc dowiezienie pasażerów z osiedli do węzłów komunikacyjnych, gdzie mogą się przesiąść do kolejnych pojazdów. - To chociażby linie nr 121 - 124 - dodaje.

Kiedy nowe pojazdy ruszą na trasy? Tego jeszcze nie wiadomo. - Obecnie jesteśmy w trakcie procedury odbioru technicznego. To Zarząd Transportu Miejskiego będzie natomiast decydować, na jakich liniach pojawią się nowe mikrobusy - kończy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

24℃
17℃
Poziom opadów:
9 mm
Wiatr do:
26 km
Stan powietrza
PM2.5
8.36 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro