Reklama
Reklama

Kiedy ruszy przebudowa hali Arena? Poprzedni przetarg unieważniono

fot. materiały prasowe

Nowy ma zostać ogłoszony w przyszłym miesiącu.

W 2019 roku ogłoszono szczegóły modernizacji Hali Widowiskowo-Sportowej zlokalizowanej na terenie Parku Kasprowicza. Wtedy zapowiadano, że prace odbędą się w latach 2020 - 2021. Wiadomo, że z zewnątrz nie przewidziano wielkich zmian, ale za to wnętrze ma przejść całkowitą metamorfozę. Kilkumetrowe obniżenie podłogi, przearanżowanie trybun, wprowadzenie miejsc premium dla widzów, sale konferencyjne i wiele więcej. Z tych zapowiedzi wciąż jednak niewiele wynika.

W ubiegłym roku podano, że w styczniu poznamy wykonawcę prac, które zakończą się za dwa lata. W marcu jednak okazało się, że przetarg trzeba było unieważnić ze względu na zbyt wysokie ceny zaoferowane przez zainteresowane firmy.

Na ostatnim posiedzeniu Komisji Kultury Fizycznej i Turystyki pojawił się prezes MTP Tomasz Kobierski. Jak relacjonuje Radio Poznań, szef MTP zapowiedział, że w przyszłym miesiącu zostanie ogłoszony nowy przetarg na przebudowę Areny. Zwiększono budżet na tę inwestycję, ale nie podano o ile. Wprowadzono też pewne oszczędności w projekcie.

Jeśli uda się rozstrzygnąć nowy przetarg, roboty mogłyby ruszyć na początku przyszłego roku.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

14℃
6℃
Poziom opadów:
2.7 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
10.82 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro