Reklama
Reklama

Ulica Pokrzywno przechodzi metamorfozę

fot. PIM
fot. PIM

Trasa nie tylko zyska nową nawierzchnię.

Inwestycja obejmuje odcinek pomiędzy Sanocką i Ropczycką. Podzielono ją na etapy, by ulica w trakcie prac mogła być przejezdna. - Wykonawca zadania koncentruje się na zachodniej stronie ulicy, która jest wyłączona z ruchu. Stara nawierzchnia została rozebrana i przygotowywana jest baza pod nową konstrukcję jezdni. Trwają także prace związane z budową kanalizacji deszczowej. Przejazd możliwy jest wschodnią stroną ulicy, gdzie obowiązuje ruch wahadłowy sterowany sygnalizacją świetlną - wyjaśniają Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Ulica Pokrzywno po zakończeniu robót będzie mieć nową nawierzchnię, zyska też chodnik i dwukierunkową drogę rowerową. Prace obejmują też budowę zatok i przystanków autobusowych. - Wykonawca zadania zajmie się również przebudową skrzyżowań i zjazdów do posesji. Ulica po zakończeniu prac będzie miała kanalizację deszczową, zyska też nowe oświetlenie. Przewidziane są również nowe nasadzenia zieleni. W zakres zadania wchodzi też budowa kanalizacji teletechnicznej. Całość uzupełni mała architektura w postaci ławek, stojaków rowerowych i koszy na śmieci - dodaje.

Prace mają się zakończyć w trzecim kwartale przyszłego roku.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kolejne ostrzeżenie meteo dla całego województwa! Uwaga na drogach i chodnikach!
-1℃
-3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
66.32 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro