Reklama
Reklama

W tym roku bez Imienin ulicy Święty Marcin. Przez rozkopane centrum

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Włodzimierz Hoppel
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Włodzimierz Hoppel

W zamian odbędą się "Dni Świętomarcińskie".

O tym, że tradycyjna impreza, która każdego roku 11 listopada przyciąga tłumy do centrum Poznania, w tym roku się nie odbędzie, poinformowało CK Zamek. - Przez wiele lat 11 listopada wyprawialiśmy huczne Imieniny Ulicy Święty Marcin. Przybywało na nie tysiące gości, wspólnie bawiąc się na tej największej w mieście "domówce". W tym roku jesteśmy zmuszeni do przeniesienia imprezy w inne miejsce. Trwający od kilku miesięcy gruntowny remont śródmieścia, sparaliżował komunikacyjnie zarówno główną przestrzeń, na której odbywało się wydarzenie, jak i całą okolicę. Nasze próby rozwiązania tej sytuacji napotykały kolejne przeszkody wynikające z coraz większego rozmachu planowanych inwestycji. Zostały nimi objęte wszystkie ulice prowadzące do czynnego odcinka przed Domami Alfa (ul. F. Ratajczaka i ul. K. Kantaka). Na dodatek, prace rozpoczęły się także na odcinku ulicy A. Fredry, a w przeciwieństwie do ubiegłego roku - wyłączony z użytku jest także Dziedziniec przed Zamkiem - tłumaczą pracownicy Zamku.

- W tej sytuacji, z ogromnym żalem podjęliśmy decyzję o jednorazowym odwołaniu Imienin, zapraszając gości na Dni Świętomarcińskie realizowane na Placu Kolegiackim, Wolnym Dziedzińcu Urzędu Miasta, w Parku Chopina, a także w naszej siedzibie - Centrum Kultury Zamek, gdzie pierwsze świętomarcińskie wydarzenia rozpoczną się już przed 11 listopada - dodają.

Równocześnie pracownicy Zamku zapewniają, że za rok imieniny powrócą w tradycyjnej formie i mają nadzieję, że "liczne inwestycje remontowe w samym sercu Poznania pozostaną jedynie wspomnieniem".

Szczegółów programu jeszcze nie przedstawiono, ale na pewno odbędą się Kiermasz Świętomarciński, plenerowe koncerty, prezentacje niosących pomoc aktywistów oraz wydarzenia performatywne.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
13℃
Poziom opadów:
4.9 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
15.56 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro