Reklama
Reklama

W nocy nawet 4 stopnie, a grzejniki zimne. Kiedy ZKZL zacznie grzać?

Zdjęcie ilustracyjne | fot. he gong / unsplash.com
Zdjęcie ilustracyjne | fot. he gong / unsplash.com

Problem dotyczy nie tylko lokali w zasobach Zarządu Komunalnych Zasobów Lokalowych.

Końcówka września w tym roku to spory chłód. W nocy termometry w mieście pokazują nawet 4 stopnie Celsjusza, co nie umyka naszym Czytelnikom. - Kiedy szanowne ZKLZ zleci Veolii uruchomienie przepływu ciepła do budynków będących w zarządzaniu ZKZL? Pragnę nadmienić że SM Grunwald, Piątkowo są ogrzewane. Temperatura w nocy dziś spadła do 4 stopni, a obecnie jest 9 - napisał do nas rano Czytelnik.

Łukasz Kubiak z Zarządu Komunalnych Zasobów Lokalowych przyznaje, że ogrzewanie powinno popłynąć do mieszkań ZKZL pod koniec tego tygodnia lub maksymalnie na początku przyszłego tygodnia. - Każdego roku ogrzewanie jest uruchamiane na koniec września i tak będzie tym razem - mówi.

Już teraz Kubiak apeluje do mieszkańców, by rozsądnie gospodarowali ciepłem. - Mamy świadomość tego, że wszystko drożeje, tak samo będzie z ogrzewaniem. Przygotowujemy poradnik dla mieszkańców, z którego dowiedzą się, jak oszczędzać na ogrzewaniu. I bardzo prosimy, by już teraz o tym myśleć, bo niestety rozliczenie za ciepło za zbliżający się sezon grzewczy może być bardzo bolesne - dodaje.

W ubiegłym tygodniu pisaliśmy o rozpoczynającym się sezonie grzewczym w największych poznańskich spółdzielniach mieszkaniowych. Uruchomiono już ogrzewanie na terenie PSM na Piątkowie, w poniedziałek ogrzewanie jest uruchamiane na terenie PSM Winogrady. Wkrótce ciepło ma popłynąć do mieszkań na terenie SM Osiedle Młodych.

Sporo mieszkańców zaczyna się niecierpliwić licząc na możliwość odkręcenia grzejnika. - Jesteśmy za połową września, pół biedy gdyby jeszcze na dworze było po 20-30 stopni, jak to potrafiło w tym miesiącu bywać. Niestety nocami 5-7, w ciągu dnia 15 - jest zimno, a ogrzewania nie ma - napisał do nas Czytelnik Jan.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
6.13 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro