Reklama
Reklama

W czwartek pojedziesz komunikacją miejską za darmo! Jest jeden warunek

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Czytelnik
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Czytelnik

Trzeba mieć ważny dowód rejestracyjny samochodu.

Trwa Europejski Tydzień Mobilności. Już w weekend w Poznaniu odbywały się w związku z tym "Mobiliada" oraz Park(ing) Day, o czym pisaliśmy na naszym portalu. Ale kulminacyjnym momentem obchodów jest każdego roku możliwość korzystania z komunikacji miejskiej bezpłatnie podczas Dnia bez Samochodu.

W tym roku Dzień bez Samochodu przypada w najbliższy czwartek. Tradycyjnie tego dnia można za darmo jeździć liniami ZTM Poznań pod warunkiem posiadania przy sobie ważnego dowodu rejestracyjnego auta. Jeden dowód umożliwia przejazd jednej osobie. Ale tego dnia za darmo pojedziemy też pociągami Kolei Wielkopolskich i POLREGIO w ramach województwa. - Osoby chcące podróżować pociągami KW i POLREGIO w dłuższych relacjach, tj. przekraczających granice województwa, będą zobowiązane do pokrycia kosztów przejazdu pociągiem wg taryfy przewozowej danego przewoźnika na długości od granicy województwa do miejsca docelowego położonego na terenie innego województwa lub odwrotnie - wyjaśniają urzędnicy.

Innym "bonusem" w Dniu bez Samochodu będzie możliwość skorzystania z darmowej godziny jazdy na Poznańskim Rowerze Miejskim. - 22 września każdy użytkownik PRM będzie mógł wypożyczyć go przez godzinę za darmo. Promocja będzie dotyczyła wszystkich użytkowników PRM - zarówno posiadaczy biletów okresowych na karcie PEKA, jak i tych, którzy takiego biletu w momencie wypożyczania roweru nie mają.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
16℃
Poziom opadów:
11.4 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
17.27 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro