Reklama
Reklama

"STOP / Zły kierunek" także w Wielkopolsce. Dzięki tablicom kierowcy mają nie jeździć pod prąd

fot. GDDKiA
fot. GDDKiA

GDDKiA zamontowała je ze względów bezpieczeństwa.

To nowość w Wielkopolsce. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zaczęła montaż tablic informacyjnych "STOP Zły kierunek" przy trasach szybkiego ruchu w naszym województwie. - Mimo stosownego oznakowania i samego układu jezdni, która wymusza prawidłową jazdę, niektórzy kierujący pojazdami łamią przepisy i stwarzają ogromne zagrożenie w ruchu drogowym, dla innych jak i samych siebie. Reagujemy i podejmuje działania, które mają zwiększyć bezpieczeństwo użytkowników dróg - podaje GDDKiA.

Jak podają drogowcy, w momencie zobaczenia tablicy ustawionej przy trasie mamy jeszcze czas na to, by nie wjechać np. na węzeł pod prąd. Jeśli już wjedziemy nieprawidłowo, powinniśmy się zatrzymać i poinformować służby.

Gdzie już pojawiły się znaki? Na trasie S5 to węzeł Czerniejewo str. P, węzeł Czerniejewo str. L, MOP Zamysłowo, węzeł Lipno, węzeł Rydzyna, węzeł Bojanowo, MOP Golina i MOP Folwark. Na trasie S11 to węzeł Wyrzysk, węzeł Koninko str. P, węzeł Koninko str. L, węzeł Gądki str. P, węzeł Gądki str. L, węzeł Kórnik Północ. str. P, węzeł Kórnik Północ. str. L, węzeł Kórnik Południe str. P, węzeł Kórnik Południe. str. L, rondo Strugi wjazd z DK11 na S11 od strony Katowic, węzeł Mieszków, węzeł Jarocin, rondo na początku S11 - obwodnica Kępna, DK11 - dojazd do S11 obwodnica Kępna.

To nie koniec prac. Wkrótce kolejne tablice zostaną zamontowane w następujących miejscach:

- S5: węzeł Iwno, węzeł Strumiany Północ, węzeł Strumiany Południe, węzeł Kościan Południe, węzeł Rawicz
- S8: węzeł Bralin Północ, węzeł Bralin Południe
- S10: węzeł Łobżenica Północ, węzeł Łobżenica Południe
- S11: węzeł Mieszków Północ, węzeł Mieszków Południe, węzeł Ostrów Wielkopolski.

- Należy pamiętać, że tablice " STOP" zły kierunek" nie są znakami drogowymi, ale ich zlekceważenie przez kierującego pojazdem może doprowadzić do tragedii na drodze - zaznacza GDDKiA.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

6℃
-2℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
6.55 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro