Reklama
Reklama

Usiłował dokonać rozboju w sklepie. Groził ekspedientce nożem i żądał wydania pieniędzy

fot. Komenda Powiatowa Policji w Gnieźnie
fot. Komenda Powiatowa Policji w Gnieźnie

Sytuacja miała miejsce 5 września w sklepie w Gnieźnie.

58-letni mężczyzna wszedł do sklepu przy ul. Wawrzyńca i zażądał od ekspedientki pieniędzy, grożąc jej przy tym nożem. Sprzedawczyni była przerażona, schowała się za sklepowymi lodówkami. Mężczyzna, który zażądał pieniędzy miał na sobie maskę i czapkę. Spłoszył go inny klient, na jego widok wyszedł ze sklepu. Ekspedientka natychmiast powiadomiła policję, ale po 58-latku nie było już śladu.

Mundurowi opublikowali w mediach społecznościowych wizerunek sprawcy, co spotkało się z bardzo dużym odzewem internautów.

Kilka dni później policjanci wytypowali i zatrzymali przy ulicy Biskupińskiej w Gnieźnie sprawcę. W mieszkaniu w którym przebywał zabezpieczono nóż i odzież, którą miał na sobie 58-latek. Śledczy przesłuchali w tej sprawie świadków. Zebrany na miejscu materiał dowodowy w postaci linii papilarnych koreluje z osobą zatrzymaną, co potwierdziło specjalistyczne badanie laboratoryjne - podaje Komenda Powiatowa Policji w Gnieźnie.

Mężczyzna usłyszał zarzut usiłowania rozboju. Grozi mu za to od 3 do 12 lat więzienia.

Decyzją sądu dzisiaj tj. 16 września został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy - poinformowała gnieźnieńska policja.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

0℃
-5℃
Poziom opadów:
1.3 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
52.79 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro