Reklama

Ciucholand na rynku Łazarskim. Zakupy i wymiana handlowa

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Meandcolors/pixabay.com
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Meandcolors/pixabay.com

Już w najbliższą niedzielę 18 września w godzinach od 12:00 do 15:30 rynek zamieni się w "Plenerowy Babi Targ".

Będzie można kupić lub wymienić sukienki, buty, torebki oraz inną odzież. Przy okazji, organizatorzy imprezy przeprowadzą zbiórkę odzieży dla uchodźców z Ukrainy.

Joanna Stankiewicz współorganizatorka "Babiego Targu" powiedziała dla portalu lazarz.pl, że ideą targów jest wygrzebanie ubrań, których już się nie nosi i wymiana na coś innego - Często rzeczy, których my już nie potrzebujemy, w szafie innej osoby mogą znaleźć drugie życie, okazać się bardzo przydatne. Doskonale działa to w przypadku dziecięcych ubranek, kiedy bardzo szybko przestają być przydatne. Jeśli nie dojdzie do wymiany można sprzedać lub kupić ubrania za przysłowiowe grosze - powiedziała Stankiewicz na łamach lazarz.pl i podkreśliła, że jest to również okazja dla tych, którzy łączą modę z ekologicznym stylem życia.

W czasie imprezy odbędzie się również kiermasz, w którym wezmą udział lokalne i ukraińskie rękodzielniczki i rzemieślniczki. Będą również atrakcje dla najmłodszych mieszkańców Poznania.

Podczas Babiego Targu zorganizowana zostanie także zbiórka ubrań dla uchodźców z Ukrainy. Dary trafią do punktu przy ul. Ratajczaka 20, zarządzanego przez Pogotowie Społeczne. Szczególnie poszukiwane są: przejściowe, jesienne oraz zimowe ubrania dla kobiet i mężczyzn, odzież dla młodzieży (powyżej 116 cm), torebki, walizki, plecaki i obuwie - czytamy na portalu lazarz.pl

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Część ostrzeżeń dla Wielkopolski odwołano!
22℃
13℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
7.36 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro