Reklama
Reklama

Hałda ze śmieciami "wita" kierowców w Złotnikach. Gmina: "to materiały budowlane, ktoś podrzucił śmieci"

fot. LT
fot. LT

Na górę odpadów skarżą się mieszkańcy.

Jak zwracają uwagę mieszkańcy, kierowców jadących z północy wita przy ul. Obornickiej w Złotnikach hałda odpadów. - Niezabezpieczone miejsce dostępne dla dzieci, przy wiatrach pyły z tej hałdy są przenoszone na okoliczne działki i domy. Witać tam gruz, szkło, odpady przemysłowe, niestety wystają także bardzo niebezpieczne płyty eternitowe - wyjaśnia nasz Czytelnik.

Barbara Stachowiak z Referatu Promocji w Urzędzie Gminy w Suchym Lesie tłumaczy, że teren jest własnością gminy, a składowane są na nim obecnie materiały budowlane związane z budową ulicy Pawłowickiej. - Składowanie materiałów budowlanych odbywa się na podstawie odpowiedniej umowy - zapewnia. - Składowanie materiałów i wykorzystanie ich przy budowie ulicy Pawłowickiej ma zapobiec blokowaniu skrzyżowania ul. Obornickiej i ul. Pawłowickiej w czasie trwania budowy - dodaje.

Równocześnie Stachowiak zapewnia, że śmieci znajdujące się w hałdzie nie należą do inwestora czy wykonawcy prac. - Odpady zostały podrzucone na teren, gdzie składowane są materiały budowlane. Temat Urząd Gminy przekazuje Straży Gminnej. Strażnicy będą monitorować teren pod kątem bezpieczeństwa oraz podrzucania odpadów - wyjaśnia.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
13℃
Poziom opadów:
1.8 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
17.98 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro