Reklama
Reklama

Koniec rowerów miejskich coraz bliżej. Prywatny operator wprowadza do Poznania rowery elektryczne

fot. materiały prasowe
fot. materiały prasowe

Bolt od piątku oferuje w Poznaniu kilkaset elektrycznych rowerów na minuty.

- System rowerowy będzie działać w taki sam sposób jak system wynajmu hulajnóg elektrycznych Bolt, umożliwiając swobodne przemieszczanie się i parkowanie (system free float). Osoby posiadające już aplikację Bolt, zobaczą w niej uaktualnioną ikonę wypożyczalni hulajnóg, gdzie teraz będzie można znaleźć także rowery. Cena za minutę przejazdu wynosi 60 groszy - podaje firma.

Rowery mogą osiągnąć prędkość do 25 km/h. Są wyposażone w hamulce bębnowe na przednich i tylnych kołach. Mają też pneumatyczne opony. Każdy ma ekran, na którym wyświetla się m.in. informacja o prędkości jazdy oraz poziomie naładowania roweru. Umożliwia również ładowanie telefonu.

- Wprowadzany model roweru elektrycznego Bolt ma długą żywotność wynoszącą nawet 5 lat, co sprawia, że jest on rzeczywiście ekologiczny. Ponadto rowery te zostały wyprodukowane z aluminium nadającego się w 100% do recyklingu. Natomiast zastosowanie w rowerze wytrzymałej do przynajmniej 60 km zasięgu, wymiennej baterii obniża ogólny ślad węglowy rowerów, które nie muszą być często przewożone do magazynu w celu ładowania - zaznacza firma.

Oprócz Poznania rowery elektryczne Bolt są dostępne dla mieszkańców Bydgoszczy, Krakowa, Olsztyna i Warszawy.

Przypomnijmy, że w czerwcu miasto ogłosiło, że tegoroczny sezon jest ostatnim Poznańskiego Roweru Miejskiego. Miasto od przyszłego roku nie będzie finansować systemu ze względu na spadające zainteresowanie wypożyczeniami. Propozycja prywatnej firmy może więc okazać się ciekawą alternatywą dla rowerów miejskich, choć zdecydowanie droższą. Obecnie korzystanie z roweru elektrycznego w ramach PRM kosztuje złotówkę za pierwsze półgodziny, 3 złote za kolejne półgodziny, a następnie 5 złotych za każdą kolejną godzinę. Tymczasem korzystanie z roweru Bolt będzie kosztować 60 groszy za minutę.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

29℃
17℃
Poziom opadów:
21 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
10.96 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro