Reklama
Reklama

Koniec z blokowaniem przez ciężarówki trzech pasów autostradowej obwodnicy Poznania. Wprowadzają zakaz!

Archiwum | fot. Jacek

Wielu kierowców z pewnością skwituje tę informację słowami "w końcu".

Wielokrotnie pokazywaliśmy na naszym portalu filmiki i zdjęcia, na których można było zobaczyć trzy ciężarówki jadące obok siebie na trzech pasach autostradowej obwodnicy Poznania. Skutecznie spowalniano tym samym trasę. Podnosiliśmy też temat wprowadzenia zakazu wyprzedzania dla ciężarówek na tym odcinku i wówczas Autostrada Wielkopolska przyznała, że monitoruje sytuację i rozważa różne opcje. Wiemy już, jakie zmiany zajdą na trasie.

- Spółka Autostrada Wielkopolska, po uzgodnieniach z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad oraz Komendą Wojewódzką Policji w Poznaniu, wprowadza od 20 września zmiany w stałej organizacji ruchu na autostradowej obwodnicy Poznania, tj. między węzłami Poznań Zachód i Poznań Krzesiny. Zmiana polega na wprowadzeniu zakazu ruchu dla pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 3,5 tony na skrajnych lewych pasach autostrady w obu kierunkach. Zmiany podyktowane są dbałością o bezpieczeństwo kierowców i zachowanie płynności ruchu. Informacja o zakazie będzie przekazywana użytkownikom drogi za pomocą tzw. znaków kontroli pasa umieszczonych na bramownicach nad jezdniami autostrady - wyjaśnia Anna Ciamciak z Autostrady Wielkopolskiej.

Co ważne, na odcinku trasy pomiędzy węzłami Poznań Krzesiny i Poznań Wschód, gdzie są tylko po dwa pasy w każdą stronę, cały czas obowiązuje zakaz wyprzedzania przez pojazdy ciężarowe.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

14℃
6℃
Poziom opadów:
2.7 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
10.82 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro