Reklama
Reklama

W Poznaniu rusza sezon grzewczy

Zdjęcie ilustracyjne | fot. ri / pixabay.com
Zdjęcie ilustracyjne | fot. ri / pixabay.com

Gdzie w najbliższych dniach kaloryfery zrobią się ciepłe?

Noce z temperaturami poniżej 10 stopni Celsjusza, a w dzień zaledwie 12 stopni - tak ma być w Poznaniu w niedzielę. Nie da się ukryć, że lato przechodzi do przeszłości, a nadciąga chłodniejsza jesień.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Letnie, płatne staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania Do 15 czerwca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

Właśnie rozpoczął się proces uruchomiania ogrzewania na poznańskich osiedlach. Już w czwartek niektórzy mieszkańcy PSM na Piątkowie powinni mieć ciepłe grzejniki. System we wszystkich blokach powinien zacząć działać maksymalnie na początku przyszłego tygodnia.

W przypadku PSM Winogrady obecnie trwają rozmowy na temat uruchomienia ogrzewania. Jak się dowiedzieliśmy, ciepłe grzejniki w mieszkaniach powinny się tam zrobić w najbliższych dniach. Konkretnego terminu uruchomienia ogrzewania nie zna jeszcze SM Osiedle Młodych. Zapewnia jednak, że monitoruje temperatury i jest technicznie przygotowana na rozpoczęcie sezonu, które prawdopodobnie nastąpi w najbliższych dniach.

Przypominamy, że już teraz warto rozkręcić głowice w grzejnikach, by uniknąć ich zapowietrzenia. Warto pamiętać, że grzejniki w naszych mieszkaniach będą ciepłe jeśli temperatura powietrza na dworze spadnie poniżej ustalonego poziomu (przeważnie to 15 stopni Celsjusza).

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest ostrzeżenie IMGW. Obowiązuje do odwołania
21℃
8℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
4.51 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro