Reklama
Reklama

W Poznaniu rusza sezon grzewczy

Zdjęcie ilustracyjne | fot. ri / pixabay.com
Zdjęcie ilustracyjne | fot. ri / pixabay.com

Gdzie w najbliższych dniach kaloryfery zrobią się ciepłe?

Noce z temperaturami poniżej 10 stopni Celsjusza, a w dzień zaledwie 12 stopni - tak ma być w Poznaniu w niedzielę. Nie da się ukryć, że lato przechodzi do przeszłości, a nadciąga chłodniejsza jesień.

Właśnie rozpoczął się proces uruchomiania ogrzewania na poznańskich osiedlach. Już w czwartek niektórzy mieszkańcy PSM na Piątkowie powinni mieć ciepłe grzejniki. System we wszystkich blokach powinien zacząć działać maksymalnie na początku przyszłego tygodnia.

W przypadku PSM Winogrady obecnie trwają rozmowy na temat uruchomienia ogrzewania. Jak się dowiedzieliśmy, ciepłe grzejniki w mieszkaniach powinny się tam zrobić w najbliższych dniach. Konkretnego terminu uruchomienia ogrzewania nie zna jeszcze SM Osiedle Młodych. Zapewnia jednak, że monitoruje temperatury i jest technicznie przygotowana na rozpoczęcie sezonu, które prawdopodobnie nastąpi w najbliższych dniach.

Przypominamy, że już teraz warto rozkręcić głowice w grzejnikach, by uniknąć ich zapowietrzenia. Warto pamiętać, że grzejniki w naszych mieszkaniach będą ciepłe jeśli temperatura powietrza na dworze spadnie poniżej ustalonego poziomu (przeważnie to 15 stopni Celsjusza).

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
16℃
Poziom opadów:
11.4 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
19.81 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro