Reklama

Droższy cennik w Termach Maltańskich na stałe. Koniec happy hours. "Sytuacja jest dramatyczna"

fot. Termy Maltańskie
fot. Termy Maltańskie

Niestety, ale stało się to, czego się obawiano.

Już pod koniec sierpnia pisaliśmy o wydłużeniu obowiązywania droższego, wakacyjnego, cennika Term Maltańskich do połowy września. Prezes Term mówił nam wówczas, że możliwe jest pozostawienie droższego cennika na stałe. Wszystko przez rosnące koszty wody, ogrzewania i energii elektrycznej. Dziś już wiadomo, że droższy cennik będzie obowiązywać dłużej. Klientom się to nie podoba.

- Dlaczego cały czas obowiązuje 2 taryfa, gdzie w dzień roboczy wstęp na Termy kosztuje tyle samo co w soboty, niedziele i święta? Termy miały w swojej ofercie korzystną ofertę happy hours, promocja była bardzo przystępna, przyciągała sporo osób. A teraz co, przez cały tydzień, nawet w dni robocze mamy płacić 42 zł/1h i 55 zł/2h, a w przypadku saun 54 zł/1h, 65 zł/2h? Drogo, drogo, drogo... a potem będzie płacz, że nie ma klientów. Ja rozumiem, że wszystko podrożało - prąd, gaz, itd., ale czy tańsze bilety i standardowy, cennik ważny w roku szkolny, już nie w wakacje nie przyciągnąłby więcej klientów?? Gdzie ta logika? Na dodatek zamknięta jest już strefa zewnętrzna ze zjeżdżalniami i trwa remont przy wejściu głównym... No to zachęcili klientów - pisze Marcin.

Jerzy Krężlewski, prezes Term Maltańskich potwierdza nam, że droższy cennik zostaje w obiekcie na dłużej. - Nikt nie wie, na jak długo. Ale może się zdarzyć, że ceny trzeba będzie podnieść. Sytuacja jest dramatyczna. Dostaliśmy ceny energii i to jest podwyżka rzędu 400 procent. W tym roku mielibyśmy zapłacić za prąd jeszcze 6 mln złotych, a w przyszłym 25 milionów. A nie wiemy jeszcze o ile pójdzie w górę ciepło i woda. Jesteśmy mocno zestresowani tą sytuacją - mówi. - Z naszych informacji wynika, że baseny w małych miejscowościach poważnie rozważają zaprzestanie działalności - dodaje.

Ile kosztuje obecnie wstęp do aquaparku? Bilet normalny na godzinę to koszt 42 złotych, ulgowy kosztuje 34 złote, a rodzinny 85 złotych. Bilet na dwie godziny kosztuje odpowiednio 55, 47 i 111 złotych, a na 3 godziny 66, 57 i 135 złotych. Są też bilety całodzienne za 89, 78 i 189 złotych.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest ostrzeżenie meteo dla całego województwa. Może być niebezpiecznie
22℃
12℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
25 km
Stan powietrza
PM2.5
5.10 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro