Reklama
Reklama

W Poznaniu powstał wielki linowy statek z prawdziwego zdarzenia. W czwartek otwarcie!

fot. materiały prasowe
fot. materiały prasowe

Na pewno przyciągnie tłumy.

Chodzi o linowy statek, który wybudowano na osiedlu Wichrowe Wzgórze w ramach projektu "Winogradzki statek uśmiechu i radości" finansowanego ze środków Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego 2022. To mieszkańcy zdecydowali, że chcą budowy nowego placu zabaw. Oddali na ten projekt prawie 6000 głosów. Na realizację inwestycji przeznaczono 600 tysięcy złotych.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

- Statek stanowi jednolity element o wymiarach: długość 27,8 m, szerokość 10,3 m, wysokość 5,8 m, składa się z dziobu, rufy oraz części środkowej. Pod względem charakteru obiektu jest to największa tego typu inwestycja nie tylko w Poznaniu, ale i w Polsce! Obiekt będzie otwarty i ogólnodostępny - wyjaśniają Bartosz Werner i Marcin Zaremba z Rady Osiedla Nowe Winogrady Północ.

Uroczyste otwarcie nowego placu zabaw odbędzie się w czwartek, 15 września, o 15.30. Po nim wszyscy chętni będą mogli korzystać z obiektu, który znajduje się w parku linowym "Małpi Gaj".

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW odwołał ostrzeżenie dla kilkunastu powiatów!
-1℃
-2℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
72.11 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro