Reklama
Reklama

GIS wycofuje ser ze sklepów. Masz go w domu?

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Tumisu z Pixabay
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Tumisu z Pixabay

Mogą w nim występować metalowe ciała obce.

"Główny Inspektor Sanitarny został poinformowany, że firma LACTALIS Polska Sp. z o.o. prowadzi wycofanie sera koziego Sainte Maure Chevre President 200 g ze wskazanymi terminami przydatności do spożycia, ze względu na informację otrzymaną od francuskiego producenta Societe Fromagere de Riblaire (weterynaryjny numer identyfikacyjny FR 79 299 001 CE) o możliwej obecności metalowych ciał obcych w produkcie" - czytamy w komunikacie GIS.

Wymieniany jest produkt Sainte Maure Chevre President 200g z datami przydatności: 09.10.2022, 17.10.2022 oraz 20.10.2022.

Firma LACTALIS Polska Sp. z o.o. rozpoczęła wycofywanie i poinformowała o możliwości zwrotu serów z wyżej wymienionych partii do miejsca zakupu. "W przypadku dodatkowych pytań i/lub wątpliwości istnieje możliwość kontaktu z zespołem ds. obsługi konsumenta pod numerem telefonu 222-708-500 lub kontaktu za pośrednictwem poczty elektronicznej: [email protected]" - czytamy w komunikacie.

"Organy urzędowej kontroli żywności monitorują wycofanie kwestionowanych partii produktu z obrotu w Polsce" - informuje GIS i dodaje, że produktu wskazanego w komunikacie nie należy spożywać.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW znów ostrzega! W niektórych rejonach sytuacja z wczoraj może się powtórzyć
24℃
17℃
Poziom opadów:
9 mm
Wiatr do:
26 km
Stan powietrza
PM2.5
5.92 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro