Reklama
Reklama

Mężczyzna przewrócił się w trakcie spaceru z psami. Pomogli funkcjonariusze Ekopatrolu, ale nie udało się go uratować

Zdjęcie ilustracyjne | fot. SM
Zdjęcie ilustracyjne | fot. SM

Jak widać, niosą pomoc nie tylko zwierzętom.

Jak podaje poznańska Straż Miejska, funkcjonariusze należący do Ekopatrolu zajmują się na służbie nie tylko interwencjami związanymi ze zwierzętami. W ostatnich dniach pomogli dwóm osobom potrzebującym ratunku.

- W trakcie przejazdu ul. Opolską strażnicy zauważyli kobietę, która upadła i doznała urazu, na skutek którego doszło do silnego krwawienia. Wokół poszkodowanej zebrało się kilkoro przechodniów, którzy już wezwali karetkę. Do czasu jej przyjazdu strażnicy udzielili kobiecie pierwszej pomocy - podaje SM.

Także Ekopatrol pomógł mężczyźnie, który upadł na ulicy Bukowskiej. - Jadąc ulicą Bukowską funkcjonariusze zauważyli na drodze pieszo-rowerowej leżącego mężczyznę i dwa psy na uwięzi oraz grupkę gapiów. Strażnicy natychmiast przystąpili do czynności mających na celu sprawdzenie podstawowych funkcji życiowych. Wezwano Pogotowie Ratunkowe. Do czasu przybycia zespołu ratownictwa strażnicy zaopiekowali się poszkodowanym i ustalili, że mężczyzna upadł podczas spaceru z psami. Ponieważ właściciel psów został zabrany do szpitala, a tymi nie miał się kto zająć, na miejscu zjawiała się druga załoga Ekopatrolu, która tymczasowo przewiozła psiaki do Schroniska dla zwierząt - dodaje.

Niestety dotarła do nas smutna informacja o śmierci mężczyzny, któremu udzielano pomocy na ulicy Bukowskiej.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Burze mogą być silniejsze niż zapowiadano. Zmieniono ostrzeżenie!
23℃
12℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
12.01 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro