Reklama

Świadkowie Jehowy znowu odwiedzają domy. Po 2,5-rocznej przerwie

fot. JW.ORG
fot. JW.ORG

Najpierw, od czerwca, można ich było spotkać na ulicach, a teraz wracają do głoszenia w domach.

Już w czerwcu pisaliśmy o powrocie Świadków Jehowy na ulice. W całej Polsce zaczęli pojawiać się na ulicach z wózkami wypełnionymi bezpłatnymi publikacjami. Był to powrót do publicznej działalności po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa. Teraz przyszedł czas na kolejny krok: powrót do głoszenia w domach.

Powrót do głoszenia "od domu do domu" nastąpił 1 września. - Nasza działalność ma na celu szerzenie wiedzy o Bogu i Jego planach na przyszłość. Naśladujemy w tym Jezusa Chrystusa. Wielu ludzi z utęsknieniem szuka pozytywnych informacji. Tym bardziej cieszymy się, że będziemy mogli rozmawiać o niezwykle pozytywnych zmianach, które zapowiada Pismo Święte. Każdemu, kto zechce dowiedzieć się więcej, będziemy proponować bezpłatny interaktywny kurs biblijny - wyjaśnia Jerzy Rachut, lokalny rzecznik Świadków Jehowy.

Czym jest kurs? - Świadkowie po prostu przedstawiają to, czego uczy Biblia, a każdy sam podejmuje decyzje dotyczące osobistych przekonań i wyborów życiowych. Podczas kursu można korzystać z dowolnego przekładu Biblii. Można też zapraszać członków rodziny, przyjaciół czy znajomych. Głównym podręcznikiem do nauki podczas kursu jest sama Biblia. Każda lekcja jest tak zaprojektowana, aby można ją było przeprowadzić w ciągu jednej godziny - wyjaśniają Świadkowie Jehowy.

W Polsce mieszka 113 tysięcy Świadków Jehowy. To trzecia co do wielkości grupa wyznaniowa w kraju.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Przed nami burzowa środa!
23℃
16℃
Poziom opadów:
11.7 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
7.00 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro