Reklama
Reklama

Otworzyli ciężarówkę-chłodnię na A2. Znaleźli dwa Lexusy

fot. WITD Poznań
fot. WITD Poznań

Jak relacjonuję inspektorzy WITD, w legalnych dokumentach przewozowych uzyskanych od kierowcy wpisane były dwa pojazdy, ale w międzynarodowej policyjnej bazie danych widniały, jako skradzione.

Kontrola przeprowadzona została w ubiegły piątek na autostradzie A2 w Żdżarach. Inspektorzy z Wielkopolski skontrolowali zespół pojazdów składający się z ciągnika samochodowego wraz z naczepą typu chłodnia. Okazało się, że międzynarodowy transport drogowy rzeczy wykonywany był na potrzeby litewskiego przedsiębiorstwa.

"Kierowca do kontroli okazał dokument CMR z wpisanym ładunkiem dwóch pojazdów osobowych z miejscem załadunku w Niemczech do miejsca przeznaczenia na Litwie. "Krokodyle" ustaliły, że kierowca poza drobnymi naruszeniami z czasu pracy, za które ustalono kaucję w wysokości 200 zł, może mieć o wiele więcej problemów" - relacjonują inspektorzy WITD.

"Czujność inspektorów pozwoliła ustalić, że przewożone pojazdy marki Lexus okazały się najprawdopodobniej kradzione. Potwierdzono to na podstawie informacji zawartej w międzynarodowej policyjnej bazie danych Systemu Informacyjnego Schengen. Kierowcę tego samego wieczoru zatrzymano, a pojazdy zostały zabezpieczone do dalszego postępowania prowadzonego przez Komendę Miejską Policji w Koninie" - dodali.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Przed nami niebezpieczna noc. Jest ostrzeżenie meteo!
11℃
4℃
Poziom opadów:
1.9 mm
Wiatr do:
32 km
Stan powietrza
PM2.5
16.16 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro