Reklama
Reklama

Idzie jesień: ZDM rozdaje worki na liście. Jak je zdobyć?

fot. ZDM
fot. ZDM

Zgodnie z prawem właściciele posesji, gdzie rosną drzewa, z których liście spadają na miejskie chodniki, mają obowiązek je posprzątać.

Zarząd Dróg Miejskich w Poznaniu, wzorem lat ubiegłych, do końca roku będzie prowadzić akcję mającą na celu pomoc właścicielom, administratorom i dozorcom w sprzątaniu liści opadających na miejskie chodniki położone przy ich posesjach. "Mieszkańcy nie zostaną obciążeni żadnymi kosztami, gdyż pokryje je Zarząd (w tym opłatę za zakup i dostarczenie worków do gromadzenia liści worków oznaczonych napisem "ZDM - worki zebrane z ulicy" oraz opłatę za późniejszy odbiór zapełnionych worków)" - zapewnia Agata Kaniewska, rzecznik ZDM.

Mieszkańcy sprzątający chodniki położone przy swoich nieruchomościach mogą składać zamówienia na dostarczenie pustych worków, podając nazwę ulicy oraz numer posesji, gdzie ma nastąpić dostawa - do ZDM, Wydział Utrzymania Infrastruktury Drogowej.

"Od dnia 12.09.2022 r. uruchomimy specjalny numer zgłoszeniowy. tel. 61 64 77 274 (od poniedziałku do piątku, w godz. 7:00 - 9:00), e-mail: [email protected]" - dodaje rzeczniczka. Worki, w ilości adekwatnej do ilości przydrożnego drzewostanu, będą dostarczane bezpośrednio pod wskazane adresy. W przypadku wykorzystania wszystkich dostarczonych worków, konieczne będzie złożenie kolejnego zamówienia.

"Wykluczona jest możliwość dostarczania jednorazowo większej ilości worków do siedziby zarządcy bądź administratora, celem ich dalszego rozprowadzania wśród dozorców. Worki będą dostarczane bezpośrednio w miejsca, w których zbierane będą liście"- informuje Kaniewska.

Zapełnione worki powinny być pozostawione w miejscu skąd liście były zbierane, na terenie ogólnodostępnym - na poboczu bądź na części chodnika, po stronie posesji. "Prosimy, aby nie trafiały do worków inne odpady, a także liście zebrane z terenu samej nieruchomości np. z ogrodu. Odpady takie nie będą przez nas odbierane" - kończy rzeczniczka.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
16℃
Poziom opadów:
9 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
16.68 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro