Reklama
Reklama

Mieszkańcy Tysiąclecia nie mają gdzie zaparkować podczas imprez nad Maltą

fot. Czytelnik
fot. Czytelnik

Zwrócił się do nas w tej sprawie Czytelnik.

Napisał w niedzielę po godzinie 14:00 - Fajnie, że wiele dzieje się nad Maltą, są koncerty, biegi i inne imprezy...Szkoda tylko, że kolejny raz organizator nie pomyślał o przygotowaniu parkingu. Może warto wziąć przykład z sąsiadów, którzy na Dniach Swarzędza potrafili wydzielić parking dla gości. Tymczasem w Poznaniu mieszkańcy osiedla Tysiąclecia każdorazowo, gdy coś dzieje się nad Maltą nie mają gdzie zaparkować.

Czytelnik podkreślił również, że mieszkańcy Tysiąclecia w czasie imprez nad Maltą mają również problemy z poruszaniem się po okolicy. Często osoby, które przyjeżdżają na imprezę zabierają im miejsca parkingowe, a nawet parkują nieprawidłowo, co również wywołuje dezorganizację ruchu na osiedlu.

Nad Maltą organizowane są imprezy pod hasłem "Letnie Brzmienia" w ramach, której odbywają się koncerty sławnych piosenkarzy. W sobotę koncert zaczynał się od godziny 17:00. Dwudniowy Finał Letnich Brzmień rozwibruje w tym roku malownicze miejsce w Poznaniu, na Polanie Harcerza, nad jeziorem Malta, usłyszeć będzie można rozgrzewające dźwięki muzyki m.in. Zalewskiego, Darii Zawiałow, Ralpha Kaminskiego z My Best Band In The World, Brodki, Vito Bambino, Julii Wieniawy, Ofelii, Arka Kłusowskiego i bryskiej. Między 10 a 11 września, łapiąc ciepłe promienia słońca, zapraszamy do świętowania końcówki lata z Letnimi Brzmieniami! - czytamy na stronie organizatora.

Przez całe lato tłumnie odwiedzaliście cykl koncertów "Letnie Brzmienia". Nadszedł czas, by zaprosić Was na jego finał - informowało Miasto Poznań. Na fanpage organizatora imprezy około 4 tysiące osób potwierdziło swój udział w imprezie, ale nie jest to całkowita liczba uczestników wydarzenia, ponieważ są też tacy, którzy nie deklarują swojego przyjazdu w mediach społecznościowych.

Tak duża liczba uczestników wymaga dodatkowych miejsc parkingowych, dlatego niektórzy z nich parkują na parkingach osiedlowych zajmując nam miejsca. Dobrze, że to nie trwa długo - powiedziała w rozmowie z nami mieszkanka os. Tysiąclecia.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
2℃
Poziom opadów:
4.4 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
8.32 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro