Reklama
Reklama

"Luksusowy" płatny parking stoi w wodzie po opadach

fot. Kadr z filmu Jana Kowalskiego/YouTube.
fot. Kadr z filmu Jana Kowalskiego/YouTube.

Jan Kowalski tym razem udał się na parking przy byłej pętli tramwajowej Golęcin w Poznaniu.

Ostatni raz z dawnej pętli Golęcin tramwaj "dziewiątka" odjechał 9 listopada 1974 roku. Potem został skierowany na Winiary.

Obecnie nieopodal dawnej pętli przy ul. Wojska Polskiego, naprzeciw Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych znajduje się płatny parking, którym zarządza City Parking Group. Są to całodobowe, płatne parkingi. Jednak ten na Golęcinie, jak uważa Jan Kowalski, pozostawia wiele do życzenia.

- Tak wygląda płatny parking, po nie jakimś tam olbrzymim deszczu, ale jednak - komentuje Kowalski - widać, że najemca "mocno" dba o ten parking - zadrwił mieszkaniec Poznania.

Na nagraniu widać dziurawą nawierzchnię parkingu. Po ulewie parking stoi w wodzie. Kierowcy z Poznania czasami są zmuszeni korzystać z płatnych całodobowo parkingów zarządzanych przez firmy specjalizujące się w tym. Jest to spowodowane brakiem miejsc parkingowych należących do miasta.

- Moja córka wykupiła identyfikator, a i tak krąży cały czas wokół kamienicy aż w końcu i tak musi jechać do jakiejś prywatnej firmy na parking i znowu płaci podwójnie za parkowanie - powiedziała w rozmowie z nami mieszkanka Poznania.
Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
12℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
5.88 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro